Čo som v Slobodnom vysielači nepovedal

Autor: Juraj Polacek | 19.2.2015 o 6:37 | (upravené 19.2.2015 o 12:27) Karma článku: 3,90 | Prečítané:  1464x

S odstupom času si myslím, že je užitočné sa vrátiť k besede o islame, ktorú som absolvoval v relácii Slobodného vysielača.

Okrem poznania, že môj rečový prejav je skutočne úbohý, myšlienky rozlietané a celkový koncept nestojí za nič, je myslím nutné ešte raz zdôrazniť zásadnú tézu o prieniku islamu do nášho kultúrneho a politického priestoru.

Ak hovoríme o islame, väčšina ľudí má na mysli len jeho náboženský rozmer a preto málokto vidí dôvod na akékoľvek kladenie prekážok využitia práva na náboženskú slobodu. To je však len jedna časť pravdy.

Čistý islam je politickým hnutím, je komplexnou nesmierne asertívnou a virulentnou ideológiou. Ako sa takéto niečo presadzuje na západe? Odpoveď je zdanlivo jednoduchá.

Rozvoj politického islamu nie je a nikdy ani nebol príznakom vitality islamu. Naopak, je to jeden zo syptómov choroby západnej civilizácie. Preto ak sa bavíme o prieniku islamu, hlavnou témou by nemal byť islam ako taký, ale západná spoločnosť a podmienky, ktoré takúto činnosť pomáhajú vytvárať.

Môj názor je, že neomarxistická politika a aktivity, ktoré vyvracajú judeo-kresťanské základy tejto civilizácie, relativizácia práva a morálky v prospech akejkoľvek inej, ktorá je opozitná súčasne prevládajúcej, ľudí zneisťuje. Spoločnosť sa stáva bezbrannou a apatickou. Vlastne každá skupina, každá ideológia, dostatočne akčná, početne silná a odhodlaná, si v takejto atmosfére presadí svoje. Islam nie je výnimka.

Ako je na tom Slovensko? Zle.

Referendum pre rodinu ukázalo, že ľahostajnosť pokročila a sebapoznanie spoločnosti naopak opäť degradovalo. Neveril som, že referendum prejde, ale dúfal som v podstatne silnejšiu podporu. Spolu s klesajúcim záujmom ľudí o veci verejné, čoho svedectvom sú dramaticky klesajúce počty ľudí vo voľbách, nevidím dôvod, prečo by sa islamizácia Slovenska nemohla udiať. Veľmi rýchlo bez odporu a naviac s nadšenou podporou multikulti ideológov...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.

Nového šéfa polície vyberá aj Spišiak. Prišli štyri prihlášky

Konečné slovo pri výbere bude mať minister Mikulec.


Už ste čítali?