Čo som v Slobodnom vysielači nepovedal

Autor: Juraj Polacek | 19.2.2015 o 6:37 | (upravené 19.2.2015 o 12:27) Karma článku: 3,90 | Prečítané:  954x

S odstupom času si myslím, že je užitočné sa vrátiť k besede o islame, ktorú som absolvoval v relácii Slobodného vysielača.

Okrem poznania, že môj rečový prejav je skutočne úbohý, myšlienky rozlietané a celkový koncept nestojí za nič, je myslím nutné ešte raz zdôrazniť zásadnú tézu o prieniku islamu do nášho kultúrneho a politického priestoru.

Ak hovoríme o islame, väčšina ľudí má na mysli len jeho náboženský rozmer a preto málokto vidí dôvod na akékoľvek kladenie prekážok využitia práva na náboženskú slobodu. To je však len jedna časť pravdy.

Čistý islam je politickým hnutím, je komplexnou nesmierne asertívnou a virulentnou ideológiou. Ako sa takéto niečo presadzuje na západe? Odpoveď je zdanlivo jednoduchá.

Rozvoj politického islamu nie je a nikdy ani nebol príznakom vitality islamu. Naopak, je to jeden zo syptómov choroby západnej civilizácie. Preto ak sa bavíme o prieniku islamu, hlavnou témou by nemal byť islam ako taký, ale západná spoločnosť a podmienky, ktoré takúto činnosť pomáhajú vytvárať.

Môj názor je, že neomarxistická politika a aktivity, ktoré vyvracajú judeo-kresťanské základy tejto civilizácie, relativizácia práva a morálky v prospech akejkoľvek inej, ktorá je opozitná súčasne prevládajúcej, ľudí zneisťuje. Spoločnosť sa stáva bezbrannou a apatickou. Vlastne každá skupina, každá ideológia, dostatočne akčná, početne silná a odhodlaná, si v takejto atmosfére presadí svoje. Islam nie je výnimka.

Ako je na tom Slovensko? Zle.

Referendum pre rodinu ukázalo, že ľahostajnosť pokročila a sebapoznanie spoločnosti naopak opäť degradovalo. Neveril som, že referendum prejde, ale dúfal som v podstatne silnejšiu podporu. Spolu s klesajúcim záujmom ľudí o veci verejné, čoho svedectvom sú dramaticky klesajúce počty ľudí vo voľbách, nevidím dôvod, prečo by sa islamizácia Slovenska nemohla udiať. Veľmi rýchlo bez odporu a naviac s nadšenou podporou multikulti ideológov...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?