Prečo nie Fico

Autor: Juraj Polacek | 17.2.2014 o 17:25 | (upravené 18.2.2014 o 0:11) Karma článku: 15,56 | Prečítané:  1319x

To je jednoducho zúfalé, ľudia vôbec nerozmýšľajú. Sú schopní voliť v 2.kole pokojne aj Fica, len aby kvôli malichernostiam nemuseli voliť Kisku, Kňažka, Procházku, či iného kandidáta, ak sa tam dostane

Otvorene hovorím, že v prvom kole nech si každý volí koho chce. Len nech príde.

A odkazujem pre všetkých, ktorí si myslia, že je jedno, či je prezident Fico, alebo Hrušovský, či Kiska

Je úplne jedno kto sa stane prezidentom, ak to nebude Fico. Pretože ak získa RF aj tento post, v tom momente zmení parlamentnú demokraciu na hybrid prezidentského systému presunom neustavných kompetencií z vlády na prezidenta. Bez akýchkoľvek ústavných protiváh a bŕzd, ktoré by mu zabránili konať autonómne bez ohľadu na záujem národa. A navyše s imunitou na všetko okrem vlastizrady a možnosťou amnestovať čokoľvek a kohokoľvek.

Hovorím o hybride preto, lebo na Slovensku nebude čistý prezidentský systém. Bude to systém, kde prezident bude mať všetky práva a žiadne povinnosti. Kde prezident bude môcť riadiť krajinu bez toho, aby mu ktokoľvek do toho kecal. Prezidentský systém v iných krajinách je vyvážený, tzn. proti moci prezidenta existujú inštitúcie, ktoré ho vedia nejakým spôsobom kontrolovať. U nás je prezident považovaný za protokolárnu funkciu, takže nie je potrebné voči nemu postaviť žiadnu protiváhu. Ak si Fico ako prezident pridelí výkonné právomoci s imunitou a možnosťou amnestií, tak tu máme doslova autokratický systém vodcu.

Dnešný problém voľby prezidenta teda nie je osoba prezidenta, ale to čo z tejto voľby vyplýva. Ak sa nestane prezidentom Fico, ostane súčasný parlamentný systém a pozícia prezidenta ostane ohraničená ako protokolárna, fakticky bezvýznamná funkcia. V opačnom prípade vznikne diktatúra. Preto síce hovorím že Hrušovský je svoju politikou Ficov spojenec, ale pokojne ho budem voliť v druhom kole, ak sa tam dostane. Pretože druhé kolo bude nie o tom kto bude prezident, ale aký vývoj slovenský systém vlády bude nasledovať. Je to na vás.

Viď napr. http://jurajpolacek.blog.sme.sk/c/348702/Tak-som-si-precital-a-okomentoval.html

Prehlasujem, že v druhom kole podporím aj vrece zemiakov. Ale ide o to, aby bolo v oboch kolách dostatok voličov. V prvom kole nesmie získať Fico viac ako 50%, inak nechá vyhlásiť druhé kolo za nepotrebné (Ivetta Macejková zariadi) a v druhom kole treba jednoducho prečísliť Ficových voličov.

Vybrali SME

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Správa o stave republiky: Vládnu nám Fekišovce (píše Samo Marec)

Mali plné ústa rečí o boji proti papalášom, ale pri prvej príležitosti sa sami papalášmi stali.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.


Už ste čítali?