Škodoradostný článok o tom, čo si myslí Fico o voličoch

Autor: Juraj Polacek | 6.10.2013 o 0:10 | (upravené 7.10.2013 o 16:31) Karma článku: 13,44 | Prečítané:  2575x

Keď sa politik pomýli, aj pravdu povie. Tento poznatok je zvlášť v časoch Internetu, ktorý si pamätá všetko, veľmi nebezpečný pre luhárov a populistov ako je Fico.

Schválne si pripomeňme slová Róberta Fica pre agentúru SITA spred roka a trištvrte, keď ešte netušil, že bude vládnuť sám stádu oviec. Pred voľbami 2012 spovedala agentúra všetkých predsedov politických strán s rovnakými otázkami. Bolo ich samozrejme  viac, ale nás zaujíma odpoveď len na jednu z nich :

 

Čo považujete za najväčšiu prednosť Slovenska?

Miernu povaha ľudí, ktorí žijú na Slovensku z hľadiska sociálnej výdrže. Nechceli mi veriť kolegovia, premiéri a premiérky, keď som chodil na európsku radu, že na Slovensku je bežný dôchodok 280 €. Nechceli mi veriť, že vo firme človek zarába 450 €. Povedali mi, že to je nemožné z takého niečoho vyžiť. Práve schopnosť ľudí žiť z nízkych príjmov, postarať sa o svoje rodiny aj za cenu, že títo ľudia robia často v dvoch, troch zamestnaniach, to je prednosť Slovenska. Sme podstatne životaschopnejší ako sú Francúzi, Španieli, Portugalci. Máme pred nimi náskok. Keby takáto situácia padla Španielom, že majú žiť z 300 alebo 400 €, tak asi zapália krajinu, ale naši ľudia žijú a idú ďalej. Toto je naša prednosť. A preto aj keď prídu ťažké časy, tak podstatne jednoduchšie ťažké časy prežijú krajiny ako je Slovensko.

Medzi riadkami tohto odkazu možno čítať myšlienky Róberta Fica : "...to Slovensko je fakt sprostá krajina. Na voličoch môžem rúbať drevo a aj tak ma vždy zvolia. Môžem ich klamať koľko chcem a namiesto toho, aby ma obviňovali zo zlej situácie vlastných rodín, poslušne si nájdu ďalšie dve roboty a vo voľbách disciplinovane a s radosťou hodia lístok do urny za Smer. Proste slovenskí tĺci."

Mimochodom odporúčam si celý predvolebný rozhovor prečítať pozorne ešte raz vo svetle udalostí, ktoré sa denno-denne dejú vláde "bez korupčných škandálov"

Ako to vyzerá dnes?

Vzhľadom na to, že Slováci poslušne platia Grékom trojnásobné dôchodky a dividendy tučným bankárom - pamätajte, že Slovák nikdy nezradí svojho milovaného politika, radšej si zoberie tri roboty, nemajú dôvod sa sťažovať. Však to tak predsa chceli. Zvolili si Fica a to že môžu platiť a pracovať bez prestávky až do odpadnutia ich vlastne napĺňa radosťou.

A tak je Slovensko najoptimistickejšou krajinou Eurozóny, krajinou ktorá miluje svojho führera, ktorá sa teší z práce na panskom pre druhých a aj z toho že práce niet... Hlavne že sme zdraví - ak pravda neumrieme v nemocnici, ktorú vodcovi ľudia úspešne tunelujú. Ale ako hovorím, je nám tu sveta žiť.

Zdieľanie na Vybrali SME

Zdroje:
http://www.webnoviny.sk/volby-2012/fico-najvacsou-prednostou-slovenska/465011-clanok.html
http://ekonomika.sme.sk/c/6959228/slovensko-je-napriek-krize-najoptimistickejsim-clenom-eurozony-ukazal-prieskum.html
http://moje.hnonline.sk/node/14223

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.

Nového šéfa polície vyberá aj Spišiak. Prišli štyri prihlášky

Konečné slovo pri výbere bude mať minister Mikulec.


Už ste čítali?