Vláda Smeru - začiatok vlády Temného pána

Autor: Juraj Polacek | 4.10.2013 o 19:50 | (upravené 5.10.2013 o 19:53) Karma článku: 14,67 | Prečítané:  1237x

V novinách SME bol zverejnený popis akcie komanda kukláčov, ktorí brutálnym spôsobom vtrhli do bytu občianky, ktorá sa ničím neprevinila len mailovou korešpondenciou

KukláčKukláčTopky

V prípade išlo o to, že si podľa denníka SME dotyčná dopisovala s bývalým americkým vojakom a v korešpondencii došlo k zmienke o unesených Češkách v Pakistane.

Každý sa rozčuľuje na neopísateľnou brutalitou a zdá sa, že aj porušením zákona, mňa však šokuje niečo úplne iné.

Jednu vec si kritici doteraz nevšimli - až nápadnú podobnosť s pomermi v USA. Kde je každý úder do klávesnice pripojenej na Internet zaznamenávaný NSA a v prípade podozrenia "teroristickej činnosti" je dotyčný bez súdu a dohľadu prokurátora zadržiavaný a podrobovaný "potrebným úkonom" na zistenie a objasnenie podozrivých skutočností. Sú to pomery, kde ľudské práva sú na obtiaž, kde centrálna, nikým nekontrolovaná moc rozhoduje doslova o živote a smrti.

Zdá sa, že podobné pomery zavítali aj k nám. Takisto sa sleduje všetko (vrátane tohto príspevku) takisto k Vám môže kedykoľvek vtrhnúť komando centrálnej moci a zrušiť nielen Vaše dvere, ale aj Vašu slobodu a Váš život. 

V diskusii bývalý policajt Jozef Šátek napísal :

"Aký trestný čin občianka spáchala ? 

V článku sa nepíše to najpodstatnejšie, aký zákonný dôvod bol základom takéhoto "vyšetrovacieho" úkonu? Ak polícia vtrhla do bytu občana, teda porušila ústavou garantovanú domovú slobodu, tak muselo byť vo veci začaté trestné stíhanie pre konkrétny trestný čin a v rámci tohto konania musel byť požiadaný cestou prokurátora súd o vydanie súdneho rozhodnutia na vykonanie domovej prehliadky (obhliadku miesta činu v byte). Sám si vôbec neviem predstaviť akého trestného konania sa mohla dopustiť osoba, ktorá cez internet komunikovala s inou osobou o unesených českých dievčatách (terorizmus? pch!). Úplne mi chýba normálna operatívna previerka takejto informácie, previerka osôb bývajúcich v byte, vykonanie výsluchov svedkov, po ktorých som presvedčený, že by polícia musela prísť nato,, že je to celé len blaf.

V právnom štáte, kde štátne orgány konajú len na základe zákona, ním určenom rozsahu a spôsobom, predsa nemožno niekomu len tak brutálne vtrhnúť do bytu (zákon vyžaduje pred vykonaním domovej prehliadky, aby orgán činný v trestnom konaní vyzval domácu osobu o vydanie vecí súvisiacich s trestným činom, ak tak urobí dôvody domovej prehliadky odpadajú), prehliadnuť ho a potom ju k "niečomu" vypočuť. Polícia v ostatnom čase začína konať nepredvídateľne, nepochopiteľne, zjavne bez opory v zákone, len na základe "jedna pani povedala", po katastrofálnom vyhodnotení informácií, bez akýchkoľvek preverovacích a vyšetrovacích úkonov, čím porušuje práva a slobody občanov a narušuje ústavnú zásadu právneho štátu a z nej plynúcu právnu istotu, čo sa mení na štátnu svojvôľu. K tak závažnému zásahu do slobôd občana (domová sloboda) predsa nemožno pristúpiť na základe zjavne neoverených informácií. Celý prípad však naznačuje i širšie problémy ako len policajné, veď tento prípad musel dozorovať prokurátor a rovnako tak je veľmi otázne, aké boli dôvody (dôkazy), ktoré viedli sudcu k vydaniu rozhodnutia o vykonaní domovej prehliadky. Príslušné kontrolné orgány polície (MV SR), prokuratúry a súdu, by mali takýto prípad okamžite vyhodnotiť, zistiť nedostatky a ich príčiny a prijať zodpovedajúce opatrenia k zabráneniu jeho opakovania, inak sa občania neubránia pocitu, že represívne orgány štátu si môžu dovoliť všetko. To už však nemožno hovoriť o demokratickom a právnom štáte.

PS : na základe tohto prípadu by bolo možné, že stačí anonymný oznam na políciu, že občan XY má v byte výbušninu, aby polícia vtrhla do jeho bytu, vykonala prehliadku, predviedla na políciu tam prítomné osoby k výsluchu. Pekné vyhliadky.
Jozef Šátek
"

Asi by som mal báť. V kombinácii s vládou jednej strany je zmena paradigmy činnosti polície viac ako nebezpečná. Je to začiadok vlády Súmračnej, alebo v preklade Vlády Mordoru.

Podpora na Vybrali SME

Zdroj:
http://bratislava.sme.sk/c/6957761/kuklaci-vtrhli-do-bytu-bratislavcanky-jej-dceru-mali-sotit-na-zem.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.

Nového šéfa polície vyberá aj Spišiak. Prišli štyri prihlášky

Konečné slovo pri výbere bude mať minister Mikulec.


Už ste čítali?