Poučenie z odvolávania Róberta Fica

Autor: Juraj Polacek | 19.9.2013 o 8:22 | Karma článku: 28,86 | Prečítané:  3585x

Ďakujem všetkým poslancom v opozícii, ktorí napriek očierňovaniu a prekážkam zo strany vládnej strany, tvrdo pracovali počas týchto dní na otváraní očí voličom na demaskovaní prázdnoty a arogancie poslancov Smeru. Problém je podľa mňa v inom.

Udalosti týchto dní len roztvorili nožnice medzi priaznivcami a odporcami Róberta Fica (nepíšem Smeru, pretože ide skutočne o personifikáciu s vodcom). Ľudia, ktorí ho volili predtým , majú ďalší dôvod ho voliť opäť, pretože boli svedkami neuveriteľne arogantného útoku na svoj idol a tá nenávistná opozícia si nezaslúži ani pľuvanec medzi oči. Presne ten istý názor majú voliči dnešnej opozície, len z druhej strany.

Bude to mať veľký význam pre nevoličov a prvovoličov, ktorí neboli rozhodnutí a myslím, že každý normálny človek vidí aká zberba sa medzi poslancami Smeru zišla. Takže treba v prvom rade pôsobiť v tomto smere - skúsiť osloviť ľudí, ktorí voľby považujú za čas na okopovanie záhradky, politiku považujú za pánske huncútstvo, ktorí považujú pravicu, ľavicu za rovnakých zlodejov. Nie je to tak.

Treba im vysvetliť, že Smer je proste obrovská čerpacia stanica, kde si chodia ľudia rôznych záujmov dočerpať svoje bezodné kontá. Doteraz to nikto nebol schopný tak bezostyšne zorganizovať a naviac toto vysávanie marketingovo predať ako službu verejného záujmu pre významný počet voličov.

U voličov Smeru s tým nespravíme nič. Jediné čo pomôže, je pokles hospodárskej výkonnosti Slovenska a zhoršenie života aby sa títo ľudia od Fica odvrátili. Pritom je paradox, že nikdy neprestanú myslieť rovnakým spôsobom ako dnes. Keď ich prepustia z práce, nebudú dávať vinu Ficovi za to, že rozbil ekonomiku a majiteľ podniku proste neutiahol platiť mamutí skorumpovaný štátny aparát a súťažiť v netransparentnom prostredí, ale za to, že ich neochránil pred tým hnusným zazobaným, egoistickým kapitalistom.

Takže aj keď Smer padne, vždy tu ostane rovnaké podhubie, ktoré dovolilo uchvátiť moc Mečiarovi, Ficovi a poslúži každému schopnému demagogovi v budúcnosti.

Vážená opozícia, aktivisti, sympatizanti, voliči

z uvedeného vyplýva, že sa treba  do budúcnosti  orientovať na aktivizáciu pasívnych občanov, treba ísť medzi ľudí, nebáť sa a poctivo vysvetľovať. Je to naša krajina, ktorú nám Ficovci ukradli a máme už toho dosť! Zoberme si ju naspäť! Ale k tomu treba zdvihnúť naše lenivé zadky a niečo pre to spraviť. Ak tu bude Fico aj o tri roky, je to len naša vlastná vina, že sme sa na to vykašľali. Neobviňujte druhých, vždy je to o nás samých...

Vybrali SME

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.

Nového šéfa polície vyberá aj Spišiak. Prišli štyri prihlášky

Konečné slovo pri výbere bude mať minister Mikulec.


Už ste čítali?