Rozprávka pre poslancov štátostrany

Autor: Juraj Polacek | 18.6.2013 o 18:35 | (upravené 19.6.2013 o 19:11) Karma článku: 13,76 | Prečítané:  477x

Milí poslanci. Kde bolo, tam bolo, v krajine kde vatry svojstojnosti pod Bradlom blčali, za Malými Karpatmi a Slovenským Rudohorím žil jeden malý národ.

Ľudia toho národa sa nevyznačovali ničím zvláštnym. Obstojne pracovali, normálne si závideli, kriminalita bola tak priemerná. Čím bol ten národ výnimočný, bola len jeho láska k idolom. Či to boli pán farár Tiso, alebo svalnatý boxer Vlado a naposledy gymnasta, pán tisíc klikov Róbert. Proste ľud pospolitý potrebuje ikonu.

Načim sa spýtať prečo? Či potrebujú ľudkovia niekoho, kto by za nich niesol kríž a bôle sveta? Nemyslím, to by korupcia, šedá ekonomika a vymožiteľnost práva nemohla atakovať spodné priečky svetového rebíčka, kde je táto krajina skutočne na samom dne. Možno je to len tým, že egoizmus tých ľudí je veľký, tak veľký, že potrebujú mať na čele niekoho kto im ukáže že nie sme až takí zlí, že je niekto ako sme my, kto nám nebude kázať, ale bude nám rozumieť.

Možno preto si pravidelne volia voliči tohto národa do čela svätuškárov, ktorí jednou rukou sa prežehnávajú a druhou rukou im kradnú peňaženky. Možno preto si volia zástupcov hovoriacich rovnakou rečou, známych pod skratkou ... s.r.o. Alebo jednoducho preto, že istota, ktorú dostanú je istota podvodov, legalizovaného výpalníctva a normalizovaného poriadku.

Vláda, to sú vlastne projekcie ľudí, je to odraz ich samých. Kým nedospejú ľudi sami do štádia, že budú zodpovední, že budú myslieť sami za seba a schopní konať dobro, iná vláda nebude.

Že to nejde?

dobri_dobrev.jpg

Zoznámte sa s 98 ročným dedom Dobrim Dobrevom, mužom, ktorý prišiel o sluch v druhej svetovej vojne. Každý deň chodí 10km zo svojej dediny v jeho domácom oblečení a po domácky tkaných topánkach do mesta Sofia, kde trávi deň prosením o peniaze. Je známy z okolia niekoľkých mestských kostolov pre jeho hlbokú úctu poklôn vďaky všetkým darcom.

A len nedávno sa zistilo, že daroval každý jeden získaný cent, ktorý žobraním zhromaždil - viac ako 40.000 eur - na obnovu rozpadajúcich bulharských kláštorov a detských domovov. Žije zo svojho mesačného štátneho dôchodku, ktorý predstavuje 80 eur.

Zamyslite sa občania. Pri každých voľbách. A vy poslanci štátostrany, aj keď Vás volili ľudia takí akí ste Vy sami, máte možnosť ukázať vyššie hodnoty, nielen hrabanie do vlastných vreciek...

Vaša podpora poteší : pošli na vybrali.sme.sk


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Keď už sa dostanete do štádia hladomoru, je príliš neskoro

OSN po šiestich rokoch znovu vyhlásila hladomor. Okrem Juhosudáncov môže byť v ohrození až dvadsať miliónov ľudí.

PLUS

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.


Už ste čítali?