Prečo nemôže Fico pohnúť rozumom?

Autor: Juraj Polacek | 17.6.2013 o 10:55 | (upravené 18.6.2013 o 3:44) Karma článku: 16,13 | Prečítané:  553x

Udalosti na finančných trhoch nie sú pre bežného voliča zaujímavé. Napriek tomu zásadným spôsobom obmedzujú našu budúcnosť.

Róbert FicoRóbert FicoPravda

Podľa posledných informácií zo sveta len malá časť z 207 miliárd, ktoré boli Grékom poskytnuté končí v gréckych rukách. Cestou na Peloponézsky polostrov kamsi zmizne neuveriteľných 160miliárd a aj z toho zvyšku si úroky odhryznú 35. Takže konečný účet tzv. pomoci je 12miliárd EUR, ktoré skončia ako podpora ekonomiky a reforiem, to je niečo cez  5,6 percenta...

Cez svoju účasť v medzinárodných inštitúciách Slovensko obdarúva finančné fondy, banky a iných špekulantov. Od začiatku sa podľa uniknutých informácií z MMF, vie, že tzv.pomoc je pomocou len na papieri, že nebude účinná.

Odôvodnenie je čarovné : Grékom sa vraj pomohlo tým, že vláda v Aténach získala čas na reformy a že sa podarilo zachrániť banky pred kolapsom. Je neuveriteľne stupídne tvrdiť toto tvárou v tvár realite. Čísla neklamú a optimizmus ktorým nás dnes už celé roky zahŕňajú predstavitelia Únie je doslova nechutným výsmechom. Dnes má Grécko najvyššiu nezamestnanosť na svete, ekonomiku v troskách a ako sa ukázalo tzv. pomoc reformám sa cestou vyparí a končí v súkromných rukách. A čo sa týka bánk - o akej efektivite pomoci sa hovorí, keď namiesto priamej záchrany bánk sa cestou priživujú tisícky nenažraných špekulantov?

Je načase sa pýtať. Prečo vrážame peniaze do neefektívnych programov pomoci, prečo nenecháme znárodniť banky alebo ich nenecháme skrachovať a sanovať sporiteľov  z národných programov na ochranu vkladov, prečo sa platí investorom za to že utrpeli nejaké finančné bobenko? Na kieho frasa je Slovensko účastné na nepriamych platbách pre cudzie banky?

Nie je náhodou dôvod ten, že sa prijala zásada v prospech veľkokapitálu privatizovať zisky a zoštátňovať straty? Nie je náhodou účel vyhladovať Grécko a potom ho rozobrať za výpredajovú cenu? Nie je náhodou účelom zachraňovať veľkobanky v Nemecku a Francúzsku pred stratami?

Otázka z úvodu na predsedu vlády nebola návodom na radu. Keďže sa slovenský volič o nejaké ďaleké Grécko nazaujíma, ako sa ukazuje na príklade Grécka dôsledky budú kruté a precitnutie zdrvujúce.

Otázka na začiatku bola rečnícka a vyjadruje: Ak premiér vie tieto skutočnosti, ak za peniaze slovenských daňovníkov získavame len ďalšie dlhy, kde nás na konci čaká grécky scenár otroctva dlhov, ak premiér poslušne prikyvuje príkazom z Bruselu na okrádaní a zbedačovaní Slovákom máme na to jedno slovo.

Stručne a jasne - slovensky sa to volá  vlastizrada

Vaša podpora poteší : pošli na vybrali.sme.sk

Zdroj

http://ekonomika.sme.sk/c/6838491/vacsina-pomoci-grecku-konci-v-bankach-a-u-investorov.html
http://ekonomika.sme.sk/c/6826708/menovy-fond-pri-grecku-sme-ohli-vlastne-pravidla.html
http://europskaunia.sulik.sk/grecko-privatizacna-rabovacka/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?