SaS je najväčšia strana

Autor: Juraj Polacek | 14.4.2013 o 13:10 | (upravené 14.4.2013 o 15:07) Karma článku: 16,63 | Prečítané:  1785x

Neviem prečo to nikto nechce povedať naplno, niet dôležitejšej, významnejšej strany na Slovensku ako je Sloboda a Solidarita.

Šťuka v rybníkuŠťuka v rybníku

Dôkazy nám poskytujú titulky a komentáre novín každodenne. Pomaly už nikoho nezaujíma nejaký (triviálny) problém krízy a  nezamestnanosti, korupcia v súdnictve, či problém s neprispôsobivými komunitami. Už celé mesiace noviny čitateľov kŕmia len variantami rôznych správ o dianí v SaS

Raz sú to voľby predsedu, potom sa špekuluje o záveroch kongresu, neskôr prichádzajú, schádzajú odchádzajú a vychádzajú rôzni členovia, že ani pánboh už nevie, kto s kým, kedy, kde a ako. V diskusiách sa plamenne diskutuje s členmi SaS, nečlenmi, sympatizantami, oponentami a brigádnikmi. Celé týždne sa nehovorí o ničom inom, každý nádych člena, bývalého člena, možného člena, možno bývalého člena, alebo nebodaj obdivovateľa SaS je starostlivo komentovaný všetkými médiami. Prieskum verejnej mienky, ktorý neobsahuje nejakú jóbovku o SaS nie je zaujímavým prieskumom.

Čím si táto ministrana po všetkých stránkach zaslúžila takúto pozornosť? Jej necelých tristo členov by pár jedincov s lepšou pamäťou mohlo poznať po mene, pár desiatok najagilnejších dosahuje mediálne pokrytie malej celebrity... Bude to tým , že strán, ktoré sú schopné hrať nejakú dôležitejšiu úlohu v politických udalostiach súčasného slovenska nie je až tak veľa, alebo je za tým niečo iné? Okrem Smeru, kde to však páchne zatuchlinou stojatých vôd rybníka, kde sa pod utajením tichej hladiny preháňa pár oligarchických šťúk, moc toho na komentovanie neostáva. Čo je zaujímavé na gorilom stáde? Všetky tváre sú už prefláknuté, biznis portfólio týchto strán je po odstavení od moci tiež pasé, k moci už privoniavajú len zďaleka, keď si ich tri krát, štyri krát Róbert Fico zavolá na súkromnú audienciu.

Jedinou nádejou na to, aby si diskutéri a redaktori oprášili zhrdzavené perá ponúka už len šťavnaté dianie v SaS. Nakoniec už len možnosť opäť otvoriť dávno zabudnutý pád vlády pri spovediach pár jednotlivcov a komentovať ako "brutálne SaS zradila" je neoceniteľná. A ani možnosť diškurovať o návrate politickej zombie (ktorú nehodno menovať) nie je na zahodenie.

Keby som bol Róbert Fico, podobný vývoj, by som si nielen želal, dokonca by som vítal a podporoval. Len sa hádajte detičky, pobite sa na piesočku - "Daj mu Paľko, nedaj sa Danko, Ďuri snáď si nenecháš také bobo od Ľubka." Pretože olympiáda je za dverami, tendrov ma Kali nachystaných plný fúrik, treba chystať Monike župan, pardón župana, a keď socialistický panboh dá, ani ten prezidentský stolec by nebol od veci.

"Skrátka na Súmračnej potrebujeme kľud, páni. Tu sa robí politika, big business a rozhoduje sa o štáte. Tam vonku sa pokojne trhajte do krvi a nech Vás ani nenapadne sa spájať, to by som musel opäť urobiť na piesočku poriadok."

... a pod tichou hladinou sa preháňa pár oligarchických šťúk

 

pošli na vybrali.sme.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Muž, ktorý rozstrieľal majdan, teraz zatýka v Moskve

Ukrajinci chcú Kusiuka súdiť, Putin ho poveril velením Národnej gardy.

Píšu Arnab Das a Jacek Rostowski - Fórum

Nemecký vrchol končí, nasleduje návrat Francúzska

Čo znamená nová situácia vo svete pre európsku integráciu.

Píše Mikuláš Sliacky

Fico by si mal kúpiť kladivo

Nebyť Lucie Žitňanskej, už by Jankovská bola v Súdnej rade.


Už ste čítali?