Kríza a populisti

Autor: Juraj Polacek | 28.3.2013 o 6:50 | (upravené 28.3.2013 o 7:56) Karma článku: 16,42 | Prečítané:  573x

Jedno treba vláde Róberta Fica priznať. Netrpí paranojou dodržiavania sľubov a v prípade, že sa hocičo z jeho plánov prestane javiť ako efektívne, nemá problém urobiť náhly obrat

Veríte Vašej vláde?Veríte Vašej vláde?

Nádherným príkladom tejto "flexibility" je súčasná situácia okolo odkúpenia materského podniku SPP. Keď Smenzori (Sponzori Smeru) odkúpili za 2,6miliardy EUR podiel E.ON Ruhrgas a Gaz de France Suez, Róbert Fico vyhlásil, že za 60 miliónov EUR odkúpi materskú spoločnosť SPP. Aké boli prezentované dôvody?

  • Vláda vraj chce týmto krokom opvlyvňovať nákupné ceny plynu, lebo predchádzajúce vedenie podľa absurdnej predstavy Fica dotovalo nákupmi pre Slovensko nákupy plynu do Francúzska a Nemecka.
  • Vláda chce určovať ceny plynu pre koncových odberateľov = rozumej dotovať
  • Vláda pomôže kamarátom z JaTy zbaviť sa balastnej stratovej časti celého obchodu a prehodiť ho na plecia daňových poplatníkov
  • A nakoniec zrejme hlavný, aj keď neprezentovaný dôvod = vláda chce mať lukratívnu trafiku pre pár desiatok alebo stoviek verných prívržencov

Keďže do konca marca sa bolo treba vyjadriť, Róbert Fico si zrátal čo mu to prinesie. Vie, že jeho biznis partneri majú čo chceli, pre Slovensko by v prípade odkúpenia ostali len náklady a dlhy. V súčasnosti, keď stavil svoj osud na sľuby pre Úniu (a možnú prezidentskú kandidatúru), že bude znižovať rast zadĺženia, musí rátať každé Euro. Preto nebolo pre pragmatika ako je on problémom začať ustupovať od týchto plánov.

Nakoniec Smenzori majú iné plány, pre ktoré potrebujú maximálnu Ficovu spoluúčasť - OLYMPIÁDU.

No dobre olympiádu práve nepotrebujeme, ale vybudovať za štátne prachy, cesty, parkoviská zábavné a športové centrá okolo hotelov JaTy je super idea, ktorá stojí za maximálnu koncentráciu síl a finančných prostriedkov, však?

pošli na vybrali.sme.sk

Zdroj
SPP: http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/253302-kupa-materskej-firmy-spp-je-len-politicke-gesto-tvrdi-miskov/
Blog : http://www.blogovisko.sk/robert-klamat-treba-vediet-lepsie.html
HN : http://hnonline.sk/ekonomika/c1-59590860-cesi-zvazuju-v-spp-prepustanie
Fico : http://www.sme.sk/c/6749303/fico-kaslite-na-mna-slovensko-potrebuje-olympiadu.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Robertova voľba

Prepustiť Trnku na slobodu, a vyzerať ešte viac ako mafia, Smeru nijako nepomôže. Ale tá druhá možnosť bola oveľa horšia.


Už ste čítali?