Škandály prvých dvadsiatich dní Ficovlády 2013

Autor: Juraj Polacek | 21.1.2013 o 0:14 | (upravené 22.1.2013 o 9:25) Karma článku: 27,96 | Prečítané:  7116x

Smeráci rozbehli novy rok 2013 vo veľkom štýle. Taký brutálny rozbeh korupcie, káuz a deštrukcie demokracie som vážne ešte nezažil. Zároveň sa im kumuláciou skutočne veľkých káuz podarilo vzbudiť apatickú verejnosť. Ľudia vo vedení Smeru evidentne takúto odozvu nečakali a ich nervozita je očividná.

Zhrniem, čo som si spomenul za prvé dni nového roka

a nezabudnite na Istoty vyšších dani, poplatkov a odvodov, škrtanie kde sa dá za súčasného rozširovanie byrokracie, miňania stále viac korupčných peňazí + sporovanie peňazí na Euroval, kde máme platiť stovky miliónov EUR. Vláda Smeru zavádza nový jazyk, kde privatizácia sa nevolá privatizácia, ale výmena nepodstatných aktív, kde sa živnostníci so zvýšenými odvodmi dozvedajú z úst ministra RSDr. Richtera že vlastne s týmto riešením nadšene súhlasili

Občania - nie je čas pritlačiť na pílu ? Nie je čas začať robiť aj iné než len očividne aktivity, ktorými sa reaguje na kroky Smeru? Aj keď sú dennodenné starosti viac ako ťaživé, život, Smer a Fico nečakajú!

Nejaké aktivity sa už prebúdzajú – ako bol napríklad protest pre prezidentským palácom, či petičná akcia na podporu podania žaloby na prezidenta. Každá aktivita, každý článok búšiaci do hradby korupčných a a mafiánskych štruktúr pomôže rozbiť okovy Ficovlády. Čím viac aktivít, tým väčšia možnosť, že vláda bude robiť chyby.

Pre tých, ktorí hovoria, že teraz nie sú žiadne voľby a nie je potrebné protestovať, by som rád pripomenul, že dnes sa láme chlieb ústavnosti, práve teraz sa mení parlamentná demokracia na prezidentskú. Je jedno či budú prezidentské voľby teraz alebo v riadnom termíne, nastavenie systému ostane také iste. Naviac ak skutočne chce Fico uskutočniť predčasné prezidentské voľby, nenechajme mu kľudný čas na premýšľanie a prípravu krokov, oslaďme mu to.

Opakujem prešli len tri týždne Nového Roka 2013 a máme ich pred sebou ešte 49... Zdá sa Vám tých káuz málo?

 

pošli na vybrali.sme.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?