Opočlovek zahrčal a špinavou paprčou siahol po banáne

Autor: Juraj Polacek | 29.12.2012 o 6:00 | (upravené 31.12.2012 o 1:15) Karma článku: 16,67 | Prečítané:  578x

V prvotnospospolnej, alebo ešte lepšie pleistocénnej spoločnosti sa o slobode voľby v komunite lovcov nedalo moc diskutovať. Najsilnejší samec, vodca tlupy, ktorý mal schopnosť zdecimovať ktoréhokoľvek iného člena skupiny, si zobral čo chcel bez pýtania. Presne ako to robí vládnuca strana dnes.

Takže alfa samec, náčelník kmeňa mal právo oplodňovať ženy v tlupe, vždy si uchmatol tej najlepší kus mäsa a bobulí, jeho kože a nástroje boli tej najlepšej kvality, jeho jaskyňa vždy tá najsuchšia, najteplejšia a každého násilne odpratal z cesty, ak mal niekto tak blbý nápad že sa mu postavil. Pod ním sa kyjakmi mlátili nižšie podriadení členovia tlupy a každý kto dokázal, že je mocnejší ako jeho súper, mal prístup k väčšiemu kusu mäsa a jeho žena bola o niečo príťažlivejšia.

No a tak je to aj dnes, milí priatelia. Opäť sme sa vrátili tisícky rokov dozadu, keď alfa samec si hovie navrchu v najteplejšej jaskyni a jeho nástroje sú tej najlepšej kvality . Zvyšok svorky sa pod ním ruve o zvyšky, ktoré im vodca tlupy prenechá a nejaké civilizované móresy ich vôbec ale vôbec netrápia. Však "uchmatni si čo sa dá" prikázali sám náčelník a tak sa poslušní jeho nariadeniam a príkladom venujú tomu čo sa tak dobre naučili.

Počas minulých dní oznámil verný podnáčelník tlupy že ide špeciálnym spôsobom vyberať účastníkov miliónového MEGA tendra pre informatizáciu verejnej správy. Forma výberu je kreatívne nazvaná "súťažný dialóg", čo je len iný názov pre slovenské "urvať svoj diel koristi". Len naivný človek si môže myslieť, že do tendra s bianko šekom podnáčelník vyberie firmu, ktorá nebude správnym spôsobom kamarátska, t.j. firmu kde sa nebude dať dohodnúť na zasielaní pravidelných čiastok zo zisku z nadhodnotenej zákazky na podivné účty schránkových cyperských, alebo londýnskych firiem.

Zdá sa, že namiesto hľadania úspor vo verejnej správe, namiesto bádania v hromade čísel a škrtaní kde sa dá, aby štát ušetril, vládnuci kmeň Smerom zvaný celú svoju energiu primitívov venuje na transformáciu slov, aby ostatným otrokom, poddaným kmeňa neprišlo, že v podstate ide o niečo úplne iné - s konečným cieľom parádne sa obohatiť.

Tak prišiel alfa samec v minulých dňoch s nápadom, že privatizácia, t.j. rozpredaj majetku kmeňa sa nebude volať privatizáciou, ale "výmenou aktív", dnes jeho podnáčelník vymyslel nové slovo "súťažný dialóg", kde sa bude môcť podnáčelník dohodnúť na cene až po tom, keď zistí koľko bude treba na jeho jachtu, novú vilu a pod.

Komu sa to v budúcnosti nebude páčiť, tak pre toho ďalší podnáčelník pripravuje družinu jarých a mocných mlátičov, ktorým bude stačiť len nadškrtnúť a oni sa už  postarajú o nastolenie poriadku

Pekne sme to dopracovali. Naša slovenská spoločnosť sa vracia k systému kyjakov a banánov.

Kyjaky pre poddaných kmeňa Smer, ale  banány ochutnajú len Gorily

 

Ak sa Vám článok páčil, kliknite na  pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?