Vojna ruží, ostrakizácia, alebo budúcnosť?

Autor: Juraj Polacek | 18.12.2012 o 16:23 | (upravené 28.12.2012 o 23:33) Karma článku: 18,72 | Prečítané:  1318x

Na slovenskej politickej scéne je atmosféra mierne povedané nedýchateľná, strany sú zakopané vo svojich zákopoch, na jednej strane veje vlajka červenej ruže, na druhej zas v sústave zákopov celá dúha farieb

Vecierka na sídliskuVecierka na sídliskuČAS

Včera som počúval prejav z parlamentu v rozprave o novele zákona o potravinách. Ľubo Galko zápalisto obhajoval práva podnikateľov, čo je úplne legitímny a principiálne správny postoj. Na druhej strane predkladatelia zákona zo strany Smer vytvárali atmosféru triedneho boja - na jednej strane zlý podnikateľ na druhej strane chudák spotrebiteľ. Je pritom smutné, že prehrali obaja. Podnikatelia dostanú do vienka zlý zákon, ktorý bude pomáhať likvidovať malé obchodné prevádzky, spotrebitelia síce dostanú zvýšenú ochranu, ale stratia značnú časť kvality života, ak skončia obchodníci na dedinách a panelákových sidliskách a potraviny budú drahšie.

Dôvodom snahy Smeru Ruza Smeruje pritom na prvý pohľad chválihodná iniciatíva. Dostať k ľuďom potraviny, ktoých kvalita je na úrovni vyššej ako v súčasnosti, aby sa naša krajina nestala stokou a odpadovým kanálom pre potraviny, ktoré sa v Nemecku pomaly nedávajú ani sviniam. Vôbec si však nedávajú otázku - PREČO? Nie je to náhodou kvôli tomu, že tie nechutné potraviny ktoré sa u nás predávajú krásne zabalené vo farebných obaloch s poľskými nápismi sú u nás preto, lebo ich ľudia chcú? Preto lebo Slováci ubiedení sociálnou politikou Smeru na viac jednoducho nemajú. Podľa správy, ktorá sa objavila v novinách, tretina Slovákov kvôli nedostatočným príjmom žije zo dňa na deň už dnes. Zrušením dedinských obchodov a občas, to priznávam nie prvotriednych potravín, ľudia v chudobných oblastiach stratia aj to málo peňazí, ktoré im ešte ostali.

Venoval som sa tejto téme v jednom staršom článku a môžem to len zopakovať. Tie často spomínané nekvalitné poľské potraviny majú u nás šancu z jediného dôvodu. Ľudia chcú jesť - aspoň niečo, keď už nemajú prácu, nájomné neplatia, elektriku im vypli. Proste chcú prežiť do ďalšieho dňa. A na kvalitné biologicky a nutrične vysoko hodnotné potraviny skrátka nemajú.

Je to smutné, skutočne zlé, že namiesto spolupráce v mene budúcnosti Slovenska nie je vôľa a ochota na strane Smeru spolupracovať pre dobro obyvateľov Slovenska. Jediné čo chcú, je presadiť ich videnie sveta za každú cenu aj keby triesky lietali. Namiesto konsenzu naprieč celých politickým spektrom pri výsostne neideologickej otázke, máme zákopovú vojnu, ktorá privedie veľké reťazce k väčším ziskom, ochudobní tých ľudí, ktorí najviac pocítia stratu každého centu.

Riešením nie je boj so živnostníkmi, ale dôsledne využiť súčasný trestný zákonník, bojovať proti korupcii v polícii, na súdoch a v štátnej správe, zvýšiť vymožiteľnosť práva. A hlavne urobiť všetko pre to aby sa ľudia mali lepšie - t.j. pripraviť možnosti podnikateľom na lepšie prostredie podnikania, aby títo prijímali ľudí do práce,  dávali im solídne mzdy, za ktoré si kúpia kvalitné potraviny. Také jednoduché...

Je to smutné, "vďaka" Vám, naša vláda istôt - pre bohatých

Ak sa Vám článok páčil, kliknite na  pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Správa o stave republiky: Vládnu nám Fekišovce (píše Samo Marec)

Mali plné ústa rečí o boji proti papalášom, ale pri prvej príležitosti sa sami papalášmi stali.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.


Už ste čítali?