Odluka cirkvi od štátu, zločinci v sutanách.

Autor: Juraj Polacek | 17.12.2012 o 9:20 | Karma článku: 22,71 | Prečítané:  5727x

Je zrejmé, že to na Slovensku nebude dlho aktuálnou témou, odpor RKC hierarchie v spolupráci s KDH nedá šancu tejto "hriešnej" myšlienke

Pritom je paradox, že odhrnutie opony nad hospodárenim Rímsko-katolíckej cirkvi (RKC) dáva plné právo občanom tohto štátu pýtať sa hodnostárov RKC a ich podporovateľom na politickej scéne - čo Vám vlastne vadí na finančnej samostatnosti?

V rozhovore s Róbertom Bezákom na TA3 som zachytil viaceré znepokujúce myšlienky

  • RKC má neskutočné množstvo prostriedkov
  • na základe testovacej prevádzky reštaurácie je RKC schopná existovať sama a podnikať s týmito ziskami
  • prostriedkami RKC bez akejkoľvek evidencie manipuluje hierarchia
  • na RKC sú naviazané osoby z komerčného prostredia, ktoré z tohto stavu profitujú

Obvinil som RKC na Slovensku z mafiánskych praktík a musím povedať, že po tom čo som dosledoval druhú časť rozhovoru s R.Bezákom sa mi tento pocit ešte viac prehĺbil. Ako je možné, že arcibiskup bez akejkoľvek evidencie je schopný investovať do zahraničia miliardy slovenských korún, aby dostal o pár rokov šek na jeden a pol milióna dolárov. Však to je evidentné pranie peňazí a daňový únik obrovských rozmerov, za ktoré sa v krajinách s fungujúcou justíciou zatvára bez milosti  do väzenia. To je nejaký cirkevný hodnostár nad zákonom? Je viac ako my ostatní?

Bolo povedaná, že RKC je cez vlastníctvo pôdy naviazaná na Eurofondy. Často sa hovorí že existencia Eurofondov je korupčným lákadlom a cez napojenie na biznis kruhy kresťanských podnikateľov dochádza ku vzácnej synergii, odkiaľ môže pritekať enormné množstvo čiernych peňazí

Zopár krát sa spomínalo poradenstvo právnej kancelárie Čarnogurského mladšieho a jeho zapojenie do kolotoča "daňového poradenstva" , ináč povedané do prania peňazí. To nikomu nevadí?

Čo ešte musí prokuratúra dostať do ruky aby začala konať? Však predsa prokurátor môže a musí začať konanie aj autonómne, ak má vedomosť, že došlo k porušeniu zákona. Bývalý najvyšší predstaviteľ RKC v priamom prenose obvinil svojho predchodcu z nelegálnych finančných machinácií a má k tomu aj listinné dôkazy. Tu ide jasne o manipuláciu s nezdanenými prostriedkami = čiernymi peniazmi, vývoz peňazí a ich nelegálne použitie. Čo ešte viac prokuratúra potrebuje?

Tieto obvinenia sú samy osebe vážne a dávajú zadosť tým, ktorí žiadajú audit cirkevných majetkov, prísnu kontrolu a dohľad finančných inštitúcií nad hospodárením RKC a nakoniec odluku cirkvi od štátu. Tým by sa spretrhala jemná sieť korupčných vzťahov, ktoré by si museli budovať nanovo, ale už v zmenenej situácii.

Som všetkými desiatimi za, aby si každý človek mohol objavovať spirituálnu podstatu slobodne a slobodne si aj vybrať aké spoločenstvo mu pre tento účel vyhovuje - ktoré si následne sám bude spolufinancovať. Rozhodne som však proti tomu aby sa táto potreba človečenstva zneužívala na podvody, aby zo štátnych peňazí dochádzalo k bohatnutiu komerčných subjektov cez cirkevný peňazovod.

Preto som za odluku cirkvi od štátu a pokiaľ nezačne prokuratúra konať, podám trestné oznámenie na neznámeho páchateľa...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.

Nového šéfa polície vyberá aj Spišiak. Prišli štyri prihlášky

Konečné slovo pri výbere bude mať minister Mikulec.


Už ste čítali?