Samozneuctenie starého "uja".

Autor: Juraj Polacek | 5.12.2012 o 0:09 | (upravené 6.12.2012 o 18:56) Karma článku: 24,82 | Prečítané:  3384x

Ivan Gašparovič je človek, na ktorom krásne vidno postupujuci vek ako sa jeho schopnost logickej argumentácie postupne znižuje niekam do hlbín suterénu ľudskej mysle. Čo je u druhého človeka len smutným dôkazom ťažkého kroku času, je u Gašparoviča dehonestáciou ústavnej funkcie.

Ivan GašparovičIvan GašparovičAktuality

V poslednom vystúpení pridal ďalšiu perlu k svojim šialeným "vystúpeniam" keď obvinil Čentéša, že za jeho nevymenovanie do úradu môže Čentéš tým, že podal sťažnosť na senát o predpojatosti. Je to ten istý Čentéš, ktorý sa už viac ako rok domáha nástupu do zvolenej funkcie, kde už predtým ústavný súd konštatoval, že jeho zvolenie je platné. Vytiahnuť teraz takúto námietku, ktorá bola len logickým následkom radu obštrukcií Ivana Gašparoviča (a aj súdnej mafie) je doslova trápne a proti akejkoľvek logike. Vyzerá ako ješitný urazený pánko, ktorému niekto stúpil na otlak, lebo si dovolil mu odvrávať.

Namiesto toho aby dokončil svôj úrad dôstojne a dožil život vo vážnosti ktorá prislúcha bývalému prvému občanovi sa Ivan Gašparovič zahrabáva stále hlbšie a hlbšie do morálneho bahna vlastných ilúzií a urazenosti. Jeho zmätené a urazené správanie sa je pokračovaním radu ďalších slávnych prešľapov, škandálov a prerieknutí sa. Na jednej strane to vyzerá logicky - je to proste bohorovný drzý a neschopný človek, na druhej strane mám chuť sa opýtať či je to skutočne len jeho vlastná povaha. Čo ak sa v prípade Jozefa Čentéša nespráva len ako ukrivdený starý ujo, ale je za tým niečo viac?

Ivan Gašparovič cez svoju manželku bol zapletený do podivných privatizačných obchodov, ako pravá ruka Vladimíra Mečiara nemohol nevedieť a nezúčastňovať sa na tom, čo ostalo ako večná škvrna na štíte republiky. Aj mená z jeho okolia sa spomínali pri záhadných finančných presunoch nebankoviek, nehovoriac už o jeho veľkej poľovníckej vášni kde sa všeličo pri-trafí.  Proste za tých dvadsať rokov v najvyššej politike mohol po sebe ponechávať dôkazy, ktoré hocijaký usilovný zberateľ typu Mečiar môže využívať podľa ľubovôle a Gašparovič je potom len bábkou v rukách človeka za oponou, poslušne plniacou príkazy.

Jozef Čentéš je človek, ktorý evidentne nie je "členom klubu". Je neželateľným zrnkom piesku v súkolí korupcie ktorá cez prepojenie privatizérov a vládnej moci, zasahuje svojimi chápadlami cez výkonné a mocenské orgány až ku koreňom justície a sťaby upír prisatý na svoju korisť vysáva nás všetkych dosucha. Triumvirát Ivan Gašparovič, Róbert Fico a Štefan Harabin pevne drží opraty moci a je zrejmé že im ku spokojnosti vôbec, ale vôbec nejaký Čentéš nechýba.

Zrejme sa pravdu nikdy nedozvieme, jedno je však isté  - po samoprivatizácii, samoúnose, samoodídení z parlamentu je to dnes samozneuctenie v kauze Čentéš

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?