Fico je zakuklený liberál, konečne máme dôkaz

Autor: Juraj Polacek | 2.12.2012 o 22:10 | (upravené 2.12.2012 o 22:43) Karma článku: 18,60 | Prečítané:  950x

Mnoho ľudí je na pochybách ako sa treba stavať k aktivitám Roberta Fica. Náš veľký vodca sa prezentuje ako človek, ktorému je nadovšetko milé ochrana ľudí pred sebou samými, ktorý by najradšej zveril život občanov štátu.

Vrchni prchniVrchni prchni

Dlho som rozmýšľal prečo sa valí kauza za kauzou na stránky novín, prečo, dnes akýkoľvek človek z vrchnosti, alebo s ňou spriaznený sa ani nesnaží zakrývať listinné dôkazy a verejné prejavy mamonu a trhania koristi. Štát ako taký je na najlepšej ceste spadnúť do priepasti dlhovej závislosti, vláda svojou extrémnou neochotou šetriť na štátnych financiách predvádza tanec medveďa v porceláne

Možno som na to došiel - Róbert Fico vlastne netúži po nejakom sociálnom štáte (ak teda nepovažujete zabezpečenie vlastnej rodiny za prejav sociálnosti) jeho vláda vlastne chce to čo každý liberál. Každý sa má v prvom rade postarať sám o seba a nespoliehať sa na pomocnú ruku štátu.

Najlepším dôkazom sú samotné prípady niektorých káuz Smeru keď sa na ne lepšie pozrieme z tohto liberálneho pohľadu.

Cynicka obluda

 

Napríklad čo takí učitelia? Ako napísala Cynická obluda - vláda učiteľom nedá NIČ. Ale prečo, keď evidentne peniažky sú? Napríklad minister si kúpil nové pero Mont Blanc za 320€, Ministerstvo si nakúpilo 36 fľiaš chľastu, kde jedna flľaška koštovala 132€. A kde tu vidíte nejaký liberálny recept?

Ahjľa tu je. Ministerstvo si nechalo súkromnou firmou odškoliť na nejaký modul Excelu zamestnancov školstva, kde hodnota jednotky školenia sa vyšplhala do cenoviek odborných profesných školení. Nevieme síce o aký Excel ide, neviete ako je stanovená jednotka ale tá suma vo výške skoro trištvrte ročného platu učiteľa by potešila srdce každého pedagóga.

 

faktura

Samozrejme ťažko z tohto vyčítať o čo vlastne išlo ale je tu krásny návod, že učitelia, ktorí sú zdatní vo svojom odbore majú podobnou metódou začať hľadať vlastné zdroje živobytia a nespoliehať sa na štát. Veď si len predstavte - učiteľ výpočtovej techniky môže odškoliť menej znalých kolegov, vystaviť faktúru na ministerstvo a hneď bude na prvú splátku Mercedesu. Rovnako treba zobrať rozum do hrsti aj u ostatných odborov a postupne to rozširovať ďalej.

Vážení,  PPP projekty, predražené tendre, skrytá privatizácia či fiktívne zákony ako ten o reštrukturalizácii SŠHR potom vlastne nie sú cesta k obohacovaniu sa Smerákov, ale naopak sú výzvou pre všetkých občanov, aby sa iniciatívne, priam liberálne zapájali do tohto kolotoča peňazí , obchodných aktivít a podnikania!

Hm, len škoda že mi to celé začína pripomínať to staré socialistické - Kto nekradne okráda vlastnú rodinu

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Robertova voľba

Prepustiť Trnku na slobodu, a vyzerať ešte viac ako mafia, Smeru nijako nepomôže. Ale tá druhá možnosť bola oveľa horšia.

Varil pre Stinga i prezidentov: Menu za tri eurá je odpad

Vlastnú reštauráciu vymenil za šéfkuchára v luxusnom hoteli.


Už ste čítali?