Islam a sexuálne praktiky

Autor: Juraj Polacek | 19.10.2012 o 2:00 | (upravené 26.3.2013 o 4:38) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  2268x

Al-Arabíja je televízia, ktorú rozhodne nie je možné považovať za obhajcu neislamských praktík. Rozhovor s bahrajnskou bojovníčkou za ľudské práva, špeciálne práva žien a detí, kritičkou náboženských praktík Ghada Jamshir je viac ako poučny.

V článku sa často spomína tzv. mufkhaza - trenie penisu medzi stehnami detí. Vzhľadom na Mohamedovu fascináciou sexom, je časť hadísov týkajúcich sa sexuálnych praktík veľmi bohatá. Svoju najmilšiu manželku Ajšu si zobral už v jej šiestich rokoch (t.j. pred jej prvou menštruáciou), nemohol prekročiť spoločenské tabu a vykonať plnohodnotný sexuálny akt končiaci penetráciou. Preto prevádzal mufkhazu, t.j. strčil svoj penis mezi jej stehná (stále hovorím o dieťati starom 6-7 rokov...) a jemne ním trel (až kým si neodbavil svoju žiadosť). Vzhľadom na to, že príklad proroka je pre moslima posvätný a jedine správny, táto praktika je všeobecne uznávaná a spodný vek dieťaťa nemusí byť limitovaný...

 

Rozhovor je s anglickými titulkami, tak som si dovolil pripojiť off line preklad

 

Al-Arabíja: Čo máte proti šárijným súdom?

Ghada: Mám toho proti nim veľa. Čo urobili bahrajnským ženám nie je normálne. Celé roky chodia ženy k týmto súdom len preto, aby boli utláčané a ukrivďováné. Dostali sme sa do bodu, kedy musíme povedať dosť!
Máme problém s plánovaným rodičovstvom. V Bahrajne nie je plánované rodičovstvo. Šiiti v Bahrajne majú dočasné manželstvá pre potešenie (mutah). Bez premýšľania privádzajú na svet veľa detí, ktoré rastú na uliciach. Pre mužov je prijateľné oženiť sa s Filipínkou, Bahrajnčankou a treťou ženou z Iránu a potom si ešte vezme dve alebo tri dočasné ženy (mutah). Koľko detí bude mať?

Al-Arabíja: 12. septembra ste vyhlásili, že žiadate alebo radíte prenasledovaným ženám v Arabskom zálive, aby si požiadali o sociálny azyl vo Francúzsku ...

Ghada: Nie vo Francúzsku, v Španielsku.

Al-Arabíja: Prepáčte, v Španielsku. Vy chcete opozíciu v zahraničí?

Ghada: Dôvodom nie je opozícia v zahraničí. Dôvodom je to, aby mohli žiť a byť chránené v bezpečnej krajine. Keď žena nemôže dostať ochranu vo svojej vlastnej krajine, nemôže dostať ochranu na súde, nemôže dostať ochranu vo vlastnom dome - kam má ísť? Kam má ísť?

Al-Arabíja: Niektorí ľudia hovoria: Ghada Jamshirová je sunnitka a preto vedie bitku proti dočasným manželstvám, ktoré sú povolené náboženským zákonom.
(Pozn. mutah manželstvá, t.j. manželstvá dohodnuté na určitú dobu za peniaze=prostitúcia, sú špecialitou šiítov, suniti toto nepoznaju, oni majú manželstvá mysiar, čo je fakticky "dlhodobý prenájom" ženy)

Ghada: Povolené náboženským zákonom?

Al-Arabíja: Medzi šiitmi áno.

Ghada: Šaría povoľuje mutah - dočasné manželstvo - v nasledujúcich kategóriách:

  • potešenie zo sexuálneho kontaktu s jej stehnami
  • potešenie zo sexuálnych dotykov
  • potešenie zo sexuálneho kontaktu s jej prsiami
  • potešenie z dievčatka

Viete, čo potešenie z dievčatka znamená? To znamená, že môžu získať sexuálne potešenie z dievčatiek starých dva, tri alebo štyri roky.

Al-Arabíja: Nechoďme do detailov ...

Ghada: Ja vám poviem, čo potešenie zo sexuálneho kontaktu s jej stehnami znamená ...

Al-Arabíja: Nerozvádzajte žiadne detaily ...

Ghada: To je porušenie detských práv! To je sexuálne napadnutie dievčaťa. Čo znamená potešenie zo sexuálneho kontaktu s jej stehnami? To znamená získať sexuálne potešenie z dieťaťa. Ako staré je to dieťa? Rok, rok a pol, niekoľko mesiacov? Je vôbec mysliteľné, aby dospelý muž sexuálne zneužíval dievčatko? A vy ľudia mi hovoríte, že islamská šaría toto povoľuje?
Zabudnime na mutah. Hovorme o mysiari. Čo znamená mysiar manželstvo? Povedali ste, že som sunnitka a preto útočím na šiitov. Nie!

Al-Arabíja: Niektorí ľudia vyhlasujú, že áno.

Ghada: Nie, nie. Čo znamená mysiar manželstvo? Mysiar manželstvo je, že muž si vezme ženu z iného mesta a ide k nej raz za mesiac. Navštevuje ju. Hovorí jej - moja žena.

Al-Arabíja: Nie nutne raz za mesiac. Môže tam ísť každý deň.

Ghada: Brat môj, taký spôsob manželstva, taký typ správania znižuje česť ženy ako ľudskej bytosti.
Žena je celý život väzňom vo vlastnom dome. Nešla do práce, neštudovala v cudzine. Veľmi málo žien by šlo na univerzitu mimo hranice Bahrajnu. Žena je doma, aby varila, zametal a vychovávala deti. Ako získa vzdelanie? Sú ženy, ktorých rodiny sú extrémisti. Dokonca ich nútia sa vydať proti ich vôli. 
Povedzte mi, prečo sa ženská obriezka ešte praktizuje v arabskom svete? Prečo? Pretože nie je vzdelanie, nie je uvedomenie. Pred niekoľkými dňami zomrelo v Sudáne štvorročné dievčatko, ktoré sa volalo An'am.

Al-Arabíja: Prečo?

Ghada: Pretože ju obrezali. Štvorročná a zomrela na otravu krvi. Som presvedčená, že som mala stopercentnú pravdu vo všetkom, čo som doteraz urobila.

Al-Arabíja: Bola ste obvinená z kacírstva na niektorých miestach ... niektorých internetových fórach.

Ghada: No a čo? Z kacírstva ma obžalovávajú v mešitách. Myslíte, že obžaloba z kacírstva mi vadí?

Al-Arabíja: Vám to nevadí?

Ghada: Nie. Alah rozhodne, či pôjdem do raja alebo do pekla, nie oni.

Al-Arabíja: Nemyslíte si, že tí, ktorí vás obžalovávajú z kacírstva ...

Ghada: To sú spôsoby slabochov.

Al-Arabíja: Oni hovoria, že majú pravdu a vy hovoríte, že máte pravdu.

Ghada: Kto im dáva právo obžalovať ma z kacírstva?

Al-Arabíja: Kto vám dáva právo ...

Ghada: Čože, dostali sa snáď do môjho srdca?

Al-Arabíja: Hovoria ...

Ghada: Videli, či sa modlím alebo nie? Alebo je to možno preto, ze nenosím závoj?

Al-Arabíja: Takže vám na tom nezáleží. Vám to nevadí?

Ghada: To mi vôbec nevadí ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?