Strana Smer ako akciová spoločnosť

Autor: Juraj Polacek | 8.10.2012 o 1:10 | (upravené 11.10.2012 o 14:01) Karma článku: 26,53 | Prečítané:  4800x

Na internetovej stránke bol zverejnený odkaz na vývoj stavebných ašpirácií súčasného premiéra Róberta Fica. Mňa zaujala iná vec

Stiahol som si totiž výpis spoločnosti RHK Real , čo bola spoločnosť založená ešte pred slávnou R.F. Development (Dnes Elwing Slovakia) . Vo výpise sa objavovali skutočne zaujímavé mená. Okrem Svetlany Ficovej, manželky Roberta Fica čítam :

  • JUDr. Martin Glváč - súčasný minister obrany a predtým štátny tajomník na ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja. V minulosti pracoval ako advokát či manažér v Donare. Okrem toho zjavne rozumie pozemkom, najmä tým v Čiernej vode, kde sa jeho meno spájalo s kauzou podobnou tej vo Veľkom Slavkove. Glvač sa svojho času pochválil priateľskými väzbami s Vladimírom Poórom (mužom, ktorý privatizoval Naftu Gbely a v mnohom symbolizuje kriminálnu privatizáciu 90. rokov), kamarátil sa so zavraždeným mafiánom Jozefom Svobodom, podnikal a spolupracoval s bývalým šéfom tajnej služby Mitrom, nepriamo s Jozefom Majským a hlavne s Ficovou manželkou Svetlanou. Jednoducho – muž bohatých kontaktov a prepojenia bývalého pozadia HZDS s dnešným Smerom. Je zrejmé z koho hlavy vznikol celý projekt R.F. Development a vzhľadom na obrovskú výťažnosť Ministerstva obrany čo sa týka korupcie, niet lepšieho a dôveryhodnejšieho človeka na čele tohto rezortu
  • JUDr. Vladimír Mitro - Ďalšie známe meno. V roku 1993 bol menovaný do funkcie riaditeľa novovznikajúcej SIS. V roku 1995 z funkcie odstúpil pre politický tlak zo strany Vladimíra Mečiara, ktorý od neho požadoval sledovanie nepohodlných novinárov. Jeho nástupcom sa stal Ivan Lexa, pod ktorého vedením bola bezpečnostná služba zapletená do viacerých podozrivých akcií a káuz. V roku 1998 bol opäť menovaný do funkcie riaditeľa SIS, kde sa významnou mierou podieľal na výmene riadiacich kádrov. Mitro odstúpil z funkcie v roku 2003 po viacerých obvineniach zo zlyhania ako aj z nelegálneho odpočúvania. Následne pôsobil ako súkromný podnikateľ (zdroj - wikipédia).
  • JUDr. Lívia Krnčoková - spoločne prevádzkovala advokátsku kanceláriu s Glváčom
  • Mgr. Michaela Töröková - v článkoch SME článok 1 a článok 2 sa píše o podivných prepojeniach Glváča, Smeru, Törökovej a Krnčokovej
  • JUDr. Ladislav Kuruc, JUDr. Milan Valašik - známi advokáti, Kuruc obhajoval aj moderátora Žitného pri jeho obvinení zo zabitie pri autonehode.
  • Ing. Robert Helm, Ing. Ľubomír Klen, Jana Klenová, Ing. Ján Rizman - zdá sa že zastupovali odbornú zložku spoločnosti

Keď si odmyslím podivný spôsob investovania v spoločnosti R.F. Development (izraelský občan A.Kedar) prepojenia cez spoločné firmy ako je RHK Real nám dávajú tušiť, že v skutočnosti je dnes celá vláda Smeru normálna obchodná spoločnosť, kde politická činnosť  je nástrojom na dosahovanie profitu.

Preto môžeme plným právom premenovať stranu Smer na Smer, a.s.

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Robertova voľba

Prepustiť Trnku na slobodu, a vyzerať ešte viac ako mafia, Smeru nijako nepomôže. Ale tá druhá možnosť bola oveľa horšia.

Varil pre Stinga i prezidentov: Menu za tri eurá je odpad

Vlastnú reštauráciu vymenil za šéfkuchára v luxusnom hoteli.


Už ste čítali?