Pôjdeš do basy...alebo ako sa Harabinovskí sudcovia recyklujú

Autor: Juraj Polacek | 5.10.2012 o 4:00 | (upravené 5.10.2012 o 5:31) Karma článku: 15,02 | Prečítané:  920x

Ľahli by ste si ešte niekedy pod nôž chirurchovi, ktorý pri plnom vedomí svojho pacienta rozrezal a zabil? Ja si myslím že nie, takýto človek má automaticky zákaz vykonávať prax navždy. A vidíte - pri sudcoch je to "trocha" iné. Zlodej a podvodník Vás kľudne môže súdiť zas.

DÁVID PRED BOJOM SO SAMSONOMDÁVID PRED BOJOM SO SAMSONOMMichelangelo Buonarotti

Niet ine cesty na nápravu Slovenska, jeho morálky  a obnovu občianskej spoločnosti ako vyčistiť Augiášov chliev justície. Ak by som chcel, mohol by som písať denne len o skorumpovaných sudcoch, o prípadoch, kde súčinnosť zločineckej sudcovskej mafie zabezpečuje iným mafiánom v slušivých značkových oblekoch nedotknuteľnosť a praktickú nadvládu na osudmi obyčajných Slovákov. Avšak aj medzi výkalmi sudcovskej morálky sa nájdu také, ktoré zapáchajú obzvlášť odporne a odpudzujú už na prvý pohľad.

Sudcovia nie sú nadľudia, osoby s božskou aureolou nekritizovateľnosti, stojaci mimo práva a nad ním. Sú to ľudia - omylní a chybujúci ako každý z nás. Naviac však dostali do rúk povinnosť rozhodovať o posudzovaní práva a spravodlivosti v našom svete. Z tohto dôvodu oni sami musi byť žiarivým príkladom zákonnosti, nespochybniteľným majákom práva. V prípade, že na svetle šíriacom sa z postu sudcu začnú vznikať škrny, tma nepráva a podmienenej zločinnosti nás uvrhne naspäť do spoločnosti doby kamennej, kde len kyjak známostí a peňazí rozhoduje.

Preto zákonný poklesok sudcu, kriminálny čin musí byť hodnotený obzvlášť prísne a to, za čo bude normálny človek posudzovaný s určitou mierou, u sudcu to musí byť v násobku prísnosti. Úplatok sudcu, ktorý si naviac sám vypýta, je niečo, čo by malo takéhoto človeka diskvalifikovať naveky na výsadu sedieť na stolci posudzovateľa zákonnosti. Avšak Slovensko s jeho morálnym suterénom Harabinovskej justície má iný pohľad.

Sudca Škultéty, ktorý si ešte v roku 2002 vypýtal úplatok 100.000 korún, bol nespochybniteľne prichytený pri čine, usvedčený a súdeny, keď sa vyhrážal že syn podnikateľa bude lízať vo väzení čokoládové horalky, stále sedí na súde - a vynáša rozsudky. Analógia zo začiatku príspevku každému súdnemu človeku jasne hovorí, že ak usvedčený sudca môže súdiť ďalej, potom sa o spravodlivosti v justícii na Slovensku nedá vôbec hovoriť. Na Lovensku vládne právo silnejšieho a obyčajný človek je len handrou v rukách "nadľudí".

Je jedno či ide o cigánsku problematiku, korupciu, nedostatočnú súčinnosť polície, či občiansko-právne spory apod.

Každé upratovanie, každé návrh na zlepšovanie musí začať na súdoch, na požiadavke vymožiteľnosti práva a rovnosti pred zákonom.

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

 

Len pre pripomienku ako to vyzerá keď sa človek, zrejme cítiaci nadradenosť a nepostihnuteľnosť, ocitne medzi ľuďmi, ktorými zvysoka pohŕda.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?