Poznáte bájku "Ako Ficovláda 250Eur ukradla"?

Autor: Juraj Polacek | 3.10.2012 o 1:05 | (upravené 3.10.2012 o 2:25) Karma článku: 19,94 | Prečítané:  1954x

Že nie? Aha, vy to poznáte pod iným menom. Ako si najsociálnejšia a najsolidárnejšia vláda "požičala" peniaze od svojich občanov, aby ich mohla solidárne "požičať" "dočasne platobne neschopným" Grékom, či bankám v Španielsku, kde, ako iste podľa letákov vlády viete, vôbec o súkromný majetok nejde.

Peniaze, ktoré pálime v GréckuPeniaze, ktoré pálime v Gréckueatmoreheat

Doba je zlá, ťažká, konkurencia tvrdá a neúprosná. Marže v obchode klesajú na hranicu prežitia, roboty a pracovných príležitostí je málo, niekde dokonca klesajú aj platy zamestnancov, aby ľudia mali aspoň niečo, ak už podnik zarába málo. Priemerná mzda na Slovensku je síce cca 900EUR, ale z tohto uvidí človek polovicu, keďže sú v tom schované aj náklady zamestnávateľa a daň, ktorú si strhne štát z hrubej mzdy, čiže v slabo platených miestach Vám  po odrátaní nákladov na život v rodine ostane pár desiatok EUR na hlavu.

A v tejto chvíli za Vami príde vydierač a povie, že peniaze na ktoré ste robili tri štvrte mesiaca sú jeho a Vy si môžete akurát pískať. Že ste mohli za tieto peniaze kúpiť deťom novú aktovku alebo prispieť škole na novú strechu, keďže stará v daždi zateká do triedy. Ale nie, to vydierača nezaujíma, on má svoje záujmy, svoje príkazy od šéfov, ktorí sedia nad ním...

Mám doma dve deti chodiace do školy, manželka je nezamestnaná, starám sa aj o matku, ktorá je imobilná. To sú všetko krky, ktoré závisia od mojej práce, mojho zárobku. Ani jeden z nich neplatí dane, takže päť ľudí je fakticky mojou osobnou zodpovednosťou.

Verte, že mi nie je do smiechu, keď nám naša "milovaná" vláda oznamuje rany istoty, jednu za druhou. A aby toho nebolo dosť, práve som sa dozvedel že začíname platiť do slávneho Eurovalu. Do 12. októbra musíme zaplatiť v hotovosti 264miliónov EUR, čo na jednu hlavu na Slovensku vychádza cca 50EUR. Moja rodina teda prispeje sumou piatich ľudí 250EUR, ktoré zaplatím ja zo svojho príjmu. A to je len prvá splátka z mnohých. Ďalšie budú rýchlo nasledovať, až kým každý jeden Slovák nevrazí do čiernej diery Eurovalu viac ako tisíc EUR.

Za 5000 EUR ktoré takýmto spôsobom Fico vytiahne z vreciek mojej rodiny, resp. zavesí mi to na krk ako zvýšenie štátneho dlhu, by som si vedel predstaviť veľa vecí. Mohol by som synovi zaplatiť kvalitné štúdium japončiny v zahraničí, mohol by som dcére umožniť vycestovať, aby spoznávala právne systémy iných krajín, mohol by som mame zaplatiť drahú operáciu, ktorá by jej umožnila prežívať roky staroby v dôstojnosti, akú si za svoju celoživotnú starostlivosť zaslúži.

Namiesto toho však tieto peniaze prežerú neefektívne, zlodejské a korupčné systémy niektorých štátov. Napríklad sa za ne postaví areál Formuly 1 v Grécku

Ešte stále si myslíte, že nejde o krádež, ale o solidárnu pomoc?

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?