Pôjdeš do basy... alebo ako Fico podpláca sudcov našimi peniazmi

Autor: Juraj Polacek | 3.10.2012 o 8:30 | Karma článku: 26,24 | Prečítané:  3585x

Ľudia zatiaľ neumierajú od hladu, ale zdá sa že na mnohých miestach Slovenska sa už riešia len tieto základné potreby. Ľudia nerozmýšľajú nad Eurovalom, kultúrou, ale len o prežití ďalšieho dňa. A keď hovorím o ľuďoch, myslím obyčajných poctivých chudákov, ktorí v živote ani muche neublížili, dreli sa vo fabrikách, na poliach a výrobniach.

Obesená Laura Nelson v OklahomeObesená Laura Nelson v Oklahome1911

Noviny sú plné tragických príbehov, ako ľahké je prísť o všetko, ako ľahko Vás oberie štát, jeho vládcovia, či chránené menšiny o všetko. Či je to vyvlastňovanie kvôli diaľniciam, či je to krádež našich dôchodkov v druhom pilieri, alebo Vám siahnu na Váš majetok ako sa to deje v Krásnej Hôrke či Vás vyštvú z domu ako Oskara Dobrovodského. V novinách čítam, že 700tisíc ľudí žije na hranici chudoby, t.j. pre 700tisíc ľudí nie je žiadna budúcnosť, keď v rovnakom čase úzka vrstva horných desaťtisíc trávi svoje nakopené hromady zlata.

Kasty, ktorých sa existenčné problémy nedotýkajú z dôvodu vládnej a mocenskej ochrany sú známe a dopredu dobre predvídateľné. Vláda, stranícky obsadzované miesta na štátnych úradoch, nominanti v štátnych podnikoch ako osoby vládnúce, prokurátori, sudcovia a vyššie policajné posty ako osoby zabezpečujúce výkon moci.

Pre našich sudcov všetko - nie sú to len naši kamaráti, hovoria si vo vláde, ale aj naši ochrancovia. Sú to tí, ktorí spoľahlivo prepustia zločinca na slobodu, prípad z procesných dôvodov zamietnu, alebo ho budú naťahovať tak dlho kým sa nenájde spôsob záchrany dôležitej osoby.

A preto treba v čase, keď kríza naberá na obrátkach, keď sa Slováci zbierajú na platenie eurovalového nezmyslu "strádajúcim" sudcom niečo pridať - to len aby vedeli že na nich vláda myslí a že ich blahobyt im leží na srdciach viac ako nejaká starosť o prežitie národa. A preto minister financií pri návrhu rozpočtu na budúci rok navrhuje týmto (pre zlodejov tak dôležitých) sudcom pridať. Ako hovorím nie moc, však keď nedostanú nič učitelia sestričky, asi by klalo do očí keby išlo o tisícky, však stačí len 230EUR priemerne. Takže priemerný plat sudcu sa vyšplhá na 3660EUR

Ahááá, Vám sa to zdá veľa, že vy žijete na mesiac z ešte menšej sumy ako 230EUR? No nedajte sa vysmiať, to musíte každému ukazovať aký ste neschopní? Ani ukradnúť si nedokážete...

Aby toho ešte nebolo dosť vláda zisťuje že aj keď má byť voči sudcom sociálna a solidárna, predsa len tých peňazí nie je v rozpočte tak veľa koľko si predstavovali, Však kríza nenecháva ani pre akcionárov Smer a.s. dosť peňazí. Riešenie sa však našlo.

Tie neschopné socky na súdoch, pisárky, pomocné sily apod. sú vlastne zbytočné. Na rozsudku je dôležitá pečiatka sudcu a nie ten, kto rozsudok napíše. A preto keď prepustíme zopár stovák/tisíc bezvýznamných pracujúcich, resp. všetkym plošne znížime plat o 5% sudcovia si budú môcť krochkať v blahobyte naďalej.

Samozrejme, vláda zistila že s takými iracionálnymi návrhmi na zabezpečenie kasty nadradených osôb viac ako prestrelila a preto ústami ministra Borca tvrdí, že to nie je tak úplne isté. Vidím však za tým len motiváciu chlácholiť verejnosť. Nenažraní sudcovia o svoje sľúbené výpalné nebudú chcieť prísť. Nakoniec - stále majú v talóne hromadnú žalobu za 70miliónov EUR, kde si navzájom budú prihadzovať rozsudky o "dizgriminácii" v státisícových výškach.

Sudcovia držia vládu pod krkom a zaplatíme to my

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Robertova voľba

Prepustiť Trnku na slobodu, a vyzerať ešte viac ako mafia, Smeru nijako nepomôže. Ale tá druhá možnosť bola oveľa horšia.


Už ste čítali?