Euroval je doplna naliatym válovom pre paprče zlodejov

Autor: Juraj Polacek | 25.9.2012 o 1:30 | (upravené 25.9.2012 o 14:32) Karma článku: 16,96 | Prečítané:  1050x

Zdá sa to silné vyjadrenie, ale je to tak. Ako si vysvetlíte, že napriek neuveriteľným stratám podnikov a bánk prakticky nikto v Európe nekrachuje? Ako je možné, že byrokracia, ktorá nás vedie do záhuby dlhového otroctva je stále pri moci bez najmenšej štipky zodpovednosti? A bohužiaľ je to aj vzorný príklad pre našu vládu "istôt"...

Cyber ScamCyber ScamCyberip.blogspot.sk

Dovolím si parafrázovať jeden svoj predchádzajúci blog :

Povedzme, že ste dostali zvodnú ponuku od nigérijského princa a rozhodli ste sa investovať nejaké peniaze, aby ste mu pomohli previesť jeho veľký majetok z Burkiny Faso, alebo z Dubaja do banky hen oproti. Táto zdanlivo jednoduchá úloha previesť viac než 18 miliónov dolárov, ktoré mu zanechal otec má nejaké háčiky, ktoré si vyžadujú, aby ste do toho vkladali stále viac a viac vašich peňazí.

Prípadne ste investovali viac, než ste pôvodne plánovali, čiste kvôli tomu, aby ste chránili stratené náklady, peniaze, ktoré ste už potopili v schéme Princa Husseina Ngoba. A aby ste chránili svoju sebaúctu, musíte veriť, bez ohľadu na čokoľvek, čo princ Ngobo robí, je úprimný a dôveryhodný. Akékoľvek problémy v komunikácii sú buď vaša chyba, alebo chyba nejakej tretej strany. A ktokoľvek vám povie opak, musí byť Ngobofób.


Teraz si predstavte, že skutočné meno princa Ngoba je Európsky ekonomický model.

A presne v tejto situácii sa teraz nachádzajú západné elity. Investovali strašne veľa do ilúzie udržateľnej ekonomiky, kde bez radikálnych  štrukturálnych zásahov všetko pôjde po starom, kde si budeme lebediť v deficitných rozpočtoch, míňať peniaze na neuveriteľné množstvá dotácií, živiť armády byrokratov,  imigrantov a nezamestnaných. Tieto investície, či už do štátnej pomoci ako v Grécku, alebo do súkromných bánk v Španielsku sa ukázali ako stratové, ale tieto investície sa jednoducho nedajú vyhodiť, to jednoducho neprichádza do úvahy, lebo to by znamenalo odpísať princa Ngobu ako podvodníka a odísť s pocitom, že sme blázni. Západné elity, ktoré sa rady predvádzajú, že sú inteligentnejší a osvietenejší, že lepšie rozumejú (centrálne riadenej ) ekonomike než akýkoľvek ekonóm a praktický byznysmen a ktoré zakladajú svoje celé právo vládnuť na inteligencii a osvietenosti nemajú vo zvyku pripúšťať, že sú blázni. 

Eurobyrokrati, ktorí predpovedali, že nové kvantitívne uvolňovanie, nové eurovaly prinesú nový vek ekonomiky a oživenie hospodárstva práve veľmi intenzívne vypisujú nové šeky. A predseda Eurokomisie Barroso spisuje prejavy, ktoré vysveľujú, prečo viac centralizácie, tzv. fiškálnej zodpovednosti a federalizácie bude znamenať ekonomickú stabilitu, rozvoj hospodárstva, odvrátenie krízy, zachovanie sociálneho modelu a návrat siedmych trpaslíkov - pardón, to posledné asi nie, ale okrem toho všetko ostatné.

A tak nás čakajú ďalšie veselé mesiace a roky, keď sa pripravuje Euroval vo výške 2bilióny EUR, keď Gréci vediac, že im vlastne nič nehrozí, veselo naďalej čarujú s číslami a zbesilo míňajú peniaze ako v lunaparku. (Aké "prekvapivé" Gréci minú o 20 miliárd EUR viac ako zarobia...). Nakoniec pre nezodpovedné krajiny, kde vláda svojim voličom vždy sľúbila viac ako mohla a mala dať, žiadna iná cesta nie je

 

DOPLNENIE :

Podľa nemeckého denníka Süddeutsche Zeitung, ktorý sa odvoláva na vyhlásenia nemenovaného vysokého predstaviteľa EÚ, budú musieť krajiny eurozóny financovať Atény dlhšie, než sa plánovalo. Brusel a Európska centrálna banka (ECB) sa vraj zhodujú v tom, že Gréci potrebujú približne 30 miliárd eur navyše, okrem doteraz dohodnutej pomoci.

PANEBOŽE ZA ČO ?!?!

 

Ale podľa eurokratov, všetko ide skvele a netreba sa ničoho obávať - len treba ešte kúsok vydržať, ešte pár biliónikov natlačiť a potom bude opäť všetko výborné.

Je to smiešne, je to až absurdné a obávam sa že možno to je cieľom týchto šachových partií. Možno chcú bruselskí technokrati celú frašku zahnať do takých dimenzií, že každý normálny človek prestane sledovať o čo sa vlastne jedná a mávne rukou - však nejako to dopadne...

Chcete dôkaz?

Len si spomeňte na slovenské voľby 2012 a to čo im predchádzalo. Darmo ekonómovia a rozumní politici vyzývali na opatrnosť pri vstupe do Eurovalu, 95% ľudí, príduvších ku urnám volili strany, ktoré majú podobnú integráciu v pláne. Myslíte však, že ľudia volili nejaký Euroval? To ani náhodou. Možno sa to politikom zdá ako dôležitá téma a podobne sa takto stavali aj pred voľbami, ale skúste sa opýtať obyčajných ľudí čo ich vlastne zaujíma. Euroval to nie je ani náhodou - žeby Istoty ?...

Ľudí trápia dennodenné problémy, s ktorými sa potýkajú hneď od rána do neskorého večera, deň po dni

Nejaké peniaze do Grécka človeka na východe, riešiaceho problém ako zachrániť úrodu pred nenechavcami príliš netrápi, ani to netrápi matku s troma deťmi, ktorá je rada ze posledná fabrika v doline ešte funguje a ona zarobí za 12hodín denne 500EUR v čistom, a už vôbec sa o to nezaujíma človek, ktorý o prácu nezakopol už druhý rok a nakoniec o problémoch s Grékmi ani nevie, keďže elektrinu mu vypli za neplatenie účtov (tri dni nejedol, tak si vybral radšej chlieb ako účet...) už pred pol rokom. Ale sľub istoty - to je iná reč. Že sa to zmenilo na Rany Istoty, už nikoho z týchto ľudí nezaujíma

Ano - diskutujúci na týchto stránkach vedia, že časom sa tieto problémy a dlžoby prelejú aj do regiónov, väčšina ľudí, ktorí to dočítajú až sem, myslia globálne. Ale z tohto myslenia sa ľudia v hladových dolinách nenajedia.

A to su práve voliči ľavice - ľahko ovplyvniteľní, ktorí príčinu svojej biedy vidia v rozkrádaní tými hnusnými kapitalistami na Volstríte ci v Liberálnom dome. Oni chcú len svoje Istoty. Rozhadzovanie štátneho rozpočtu Smenzorom (Smeráckym sponzorom) im nedôjde, keď dostanú na Vianoce 33€ na prilepšenie od samotného najsociálnejšieho a najhodinkovejšieho Mr.Fica - veď práve dostali malú istôtku... Ani im nedôjde, že celú finančnú katastrofu zapríčinilo práve nadmerné rozhadzovanie podobnými ľudmi vo svete, zásahy byrokratickej mašinérie štátu do slobodného podnikania, zablokovaná justícia skorumpovanou mafiou, či centralistické snahy a "rozumy" dnešných (až príliš) mocných vlád.

Ak chce pravica niečo zmeniť, musí íst do ulíc a poctivo ľuďom vysvetlovať, čo sa okolo nás deje. Treba vysvetľovať že istoty v podaní súčasnej vlády ich ožobračujú na účtoch za energie, za poplatky, zvýšene ceny všetkého a byrokratický aparát namiesto šetrenia sa chechce tým hlupákom, ktorí si nechajú na sebe orať aby im vlastné miesta a platy ostali zachované - Veď ako SME zistilo, minimálne 20% úradnikov je nadbytočných, pritom slávne ESO (reforma verejnej správy) nebude stáť prakticky žiadne úradnícke miesto.

Tieto články na SME nepomôžu vládu zmeniť - len mobilizovať tých, ktorí chcú niečo pre Slovensko spraviť

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?