Bager práve búra Talapkov zámok - snívam

Autor: Juraj Polacek | 20.9.2012 o 0:25 | (upravené 20.9.2012 o 6:24) Karma článku: 15,32 | Prečítané:  2296x

Tak som dnes zachytil tri správy o búraní nelegálnych stavieb. Jedna kontroverznejšia ako druhá, dotýkajúca sa rôznych ľudí a spoločenstiev.

Búraniu pylónu v BratislaveBúraniu pylónu v BratislaveFavorit

Sú to tri príbehy a každý z ich vypovedá niečo úplne iné.

Talapkov Disneyland

Najstarším medializovaným príbehom je Talapkov zámok, ktorý si svojvoľne postavil na cudzom, prenajatom pozemku len pár metrom od železnice.  Drzosť podnikateľa veriaceho vo svoju všemocnosť je až dych berúca. Postaviť si vilu na takom exponovanom mieste, načierno, každému na očiach tak, aby Vám krv zovrela pri pohľade na stavbu a v takom okázalom štýle, znamená len jedno. Ten človek si je istý tým, že je členom všemocnej mafie, ktorá sa skladá z politikov, podnikateľov, policajtov, prokurátorov a sudcov.   Je si istý tým, že na neho nikdy nikto nebude môcť, že sa ho každý bude báť

Talapkov zamok pri Senci
Zdroj: neznámy

A realita mu dáva za pravdu. Dnes som v novinách čítal, že súdne pojednávanie o uvedení pozemku do pôvodného stavu sa odkladá, kvôli zníženej zdravotnej schopnosti súdneho znalca. Súd teda určí iného znalca a po čase bude ďalšie pojednávanie a ďalší odklad a ďalšie pojednávanie ... a žili tak dlho až kým nepomreli.

Aj to je riešenie - však keď sa o 30-40 rokov pán Talapka odoberie na onen svet, už sa nebude treba súdiť. A možno aj ten spor naberie prekvapivý smer - napríklad, že Talapka obviní železnicu,že vedie príliš blízko jeho nehnuteľnosti a nebude pýtať tak veľa, bude mu stačiť ako odškodné len 500miliónov EUR, splatných ako sa dnes hovorí v Európskej Únii na zavolanie do siedmych dní. Alebo naraz vytiahne jeden zo slávnych Mečiarových bianco šekov SPP so sumou opäť tých 500miliónov EUR. Fantázii sa medze nekladú

Krásna Hôrka

Druhý príbeh zas hovorí o neriešení stavieb po celé desaťročia a ochrane tzv dizgriminovej menšiny. Správne, hovorím o Krásnej Hôrke, kde jeden občan rezignoval na svoje vlastnícke práva zaručené ústavou Slovenskej republiky, po tom, čo sa mu na lúke usadili squatteri, postavili si domy  a jeho pozemok bol nielen ukradnutý za asistencie štátnej moci a samosprávy, ale dokonca aj de facto legalizovaný, keď k "domom" stojacim na cudzom pozemku samospráva nechala naplánovať cestu za 670.000 EUR. Toto je príbeh ľahostajnosti štátu k tým, ktorí sú jeho základom, k obyčajným platcom daní. Pretože squatteri dizgriminovanej menšiny platcami daní určite nie sú. Ani Vám nejde, tak ako mne, do hlavy, že polícia nechráni toho, kto ju platí, ale naopak toho kto možno v živote neprispel do spoločného rozpočtu... ? Aj tu je zrejme hlavným činiteľom horespomenutá mafia, ktorá squatterov potrebuje každé štyri roky aby sa legalizovala ich lúpežná činnosť a faktické otroctvo mlčiacej ovčiny. Za asistencie mafie ľudsko právnych organizácií, ktorým vyhovuje kontroverzia, stav, keď môžu do sveta hystericky vykrikovať o dizgriminácii na Slovensku - a pýtať štedré dotácie na svoju činnosť

Chajdy pod Krasnou Horkou
Zdroj: Košické správy

Pozemky získal do daru extrémista Marian Kotleba  a koncom septembra ide dať lúku, eufemisticky povedané, do pôvodného stavu - t.j. zrovnat buldozérom všetko, čo nie je tráva. Má na to plné právo a namiesto pokriku ľudsko-právnych organizácií o tom ako trpia "úbohí squatteri" by si aj mohli ich  členovia vojsť do svedomia a spýtať sa štátnej moci kde sedeli úradníci 20 rokov, že sa problém rozrástol, kde sú nejaké návrhy na zlepšenie súčasného stavu, akým spôsobom ochránia občanov trpiacich prítomnosťou neprispôsobivej menšiny a ako sa zabezpečia základne podmienky prežitia squatterov a ich detí.

Samozrejme súčasná vláda nespraví nič. Nie sú tak hlúpi, aby si neochránili stabilný zdroj volebnej moci. Takže predpokladám že Marián Kotleba sa k búraniu nedostane. Presne tak, ako Cyril Talapka

Jadran

Aký to rozdiel oproti Chorvátsku, kde úrady satelitom urobili prieskum, porovnali ho s aktuálnym stavom nehnuteľností a zistili odhadom 130.000 čienych stavieb rôzneho druhu ( od prístreškov, garáží až po výstavné plážové vily). Úrady začali nemilosrdne búrať stavby  bez stavebného povolenia a to zvlášť upozorňujem,  že ide o stavby postavené na vlastnom pozemku. Neuveriteľné.

Chorvati buraju cierne stavby
Zdroj : Hrvatska TIME

V Chorvátsku je naviac vraj možná (vcelku rozumne si myslím) aj dodatočná legalizácia, ktorá pri domoch blízko pláže vyjde aj na 25-30tisíc EUR. Čo je samozrejme vždy výhodnejšie ako zbúranie nehnuteľnosti, takže predpokladám značné stučnenie chorvátskej štátnej kasy :)

Takto si predstavujem reálne fungujúcu spravodlivosť - bez vplyvu mafie, záujmových skupín, presne podľa hesla "padni komu padni"

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?