Rež a rúbaj do krve, nebude to poprvé!

Autor: Juraj Polacek | 27.8.2012 o 5:00 | (upravené 22.9.2012 o 18:37) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1613x

Nepripomínajú Vám dávno minulé časy hysterické výkriky v kauze slovenskej občianky Hedvigy Malinovej? Mne áno a naviac sa táto neuralgická téma opäť otvára!

V roku 2006 vo svojom "brilantnom" monológu náš "baby" minister Kaliňák úplne jednoznačne zamietol prípad Hedvigy Malinovej. Priznám sa že dôkazy, tak ako boli podané vyzerali veľmi dôveryhodne. Na konci článku som skopíroval z Wikipédie čo je o prípade zaznamenané

Napriek tomu sa táto rana slovenského práva otvára opäť jatrí sa a mám obavu že poriadne hnisá a zapácha

Slovenská polícia prípad zamietla a vláda Ivety Radičovej sa s Hedvigou (budem ju tak volať, Malinová mi pripadá príliš oficiálne a dnes sa ani tak nevolá) radšej dohodla na uzavretí prípadu a ospravedlnení, aby sa to nemuselo eskalovať za hranice Slovenska. Po nástupe novej vlády, sťaby si niekto plnil obnovené zadanie, novú úlohu Generálna Prokuratúra na čele s Jozefom Čentéšom - pardon ešte stále tam straší bývalý kamarát Smeru Trnka ? Tak dobre, ešte raz: Generálna prokuratúra neoficiálne vedená kamarátom Smeru Trnkom sa rozhodla obviniť Hedvigu  z krivej výpovede a za tým účelom ju chceli umiestniť do psychiatrického vyšetrenia.

Vie mi niekto povedať načo treba ďalšie vyšetrenia? Keď Hedviga musela absolvovať toľko psychiatrických vyšetrení (sú mimochodom súčasťou vyšetrovacieho spisu) koľko väčšina z nás nemá tú česť zažiť počas svojho života. Naviac na prípad ktorý Slovensko oficiálne po dohode s Hedvigou uzavrelo? Ak toto nie je policajná zvôľa a zastrašovanie - dokedy to ešte budú občania znášať? To sme vážne všetci ovčania?

Vie mi niekto povedať akú zodpovednosť za tento štát cíti panovník Robert Fico I, z vôle ľudu kráľ a jeho dvor, keď len tak šmahom ruky zmietli vládne dohody predchádzajúcej vlády a z dohody medzi Hedvigou a Slovenskou vládou urobili zdrap papiera?

Aliancia Fair Play vyzýva a ja sa pripájam :
- aby Generálna prokuratúra okamžite zverejnila, čím konkrétne Hedviga Malinová naplnila skutkovú podstatu trestného činu krivej výpovede a v čom pozostáva spoločenské nebezpečenstvo činu, ktorý treba potrestať.
- aby verejnosti vysvetlila, prečo naďalej spolupracuje so znalcom Petrom Labašom, ktorý sa verejne diskreditoval, keď sa traja lekári v médiách dištancovali od spolupráce na jeho znaleckom posudku, ako aj od jeho záverov

Prepáč Hedviga za chumajov, potrebujúcich si riešiť svoje ego a dokazovať moc, prepáč za to, že musíš žiť v štáte, kde neexistuje reálna vymožiteľnosť práva a kde nakoniec takáto skúsenosť môže postretnúť každého, kto sa znepáči "mocným". Raz je to Remiáš, raz si to Ty, ale zajtra to môže byť hocikto z nás! Hedviga, to nesúdia len Teba, to šikanujú každého občana tejto krajiny, policajná zvôľa potrebuje ukázať moc a zastrašiť každého človeka. Opäť sa nám potvrdzuje čo tie proklamované predvolebné istoty strany Smer sú  - rany istoty pre každého z nás

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na  pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!


Zdroj : Wikipédia

Hedviga Malinová bola v čase incidentu, ktorý ju "preslávil" slovenská vysokoškolská študentka maďarskej národnosti, ktorá sa dostala do povedomia verejnosti po tom, čo ohlásila polícii, že ju 25. augusta 2006 v Nitre vraj napadli dvaja muži kvôli tomu, že hovorila po maďarsky. Malo sa tak stať pri jej ceste na Fakultu stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa.

Policajné vyšetrovanie prípadu bolo zastavené 11. septembra 2006. 12. septembra Polícia SR zverejnila dôkazy, ktoré podľa nej svedčia o tom, že Hedviga Malinová si celý čin vymyslela. Celú udalosť si Hedviga mala podľa polície naplánovať práve na dobu pred štátnicami z maďarčiny, pri ktorých už raz neuspela.

Právneho zastupovania Hedvigy Malinovej sa 12. septembra 2006 ujal poslanec za SMK Gábor Gál. 13. septembra spolu obvinili políciu z klamstva. [1] Policajti údajne nútili mladú ženu priznať sa, že si útok vymyslela: „Šiesti policajti na mňa kričali, aby som sa priznala, že klamem. Hrozili mi, že ak sa nepriznám, dajú ma do väzby,“ uviedla. [2] Minister vnútra Robert Kaliňák povedal, že z celého výsluchu je urobený videozáznam a že nie je problém dokázať, že tvrdenia o vynucovaní priznania sú klamstvom. 14. septembra 2006, sa Gál vzdal právneho zastupovania Hedvigy. V ten istý deň SMK prostredníctvom svojej tlačovej hovorkyne Lívie Solymos vyhlásila, „že sa nebude ďalej vyjadrovať k prípadu študentky Hedvigy Malinovej, pretože celá záležitosť čoraz viac dostáva politický podtón.“ [3]

19. septembra hovorca nitrianskej krajskej prokuratúry potvrdil, že Hedviga podala sťažnosť proti zastaveniu trestného stíhania [4]. O 22-stranovej sťažnosti rozhodovala okresná prokuratúra v Nitre. 18. októbra bolo oznámené, že sťažnosti Hedvigy Malinovej nebolo vyhovené.

Argumenty spochybňujúce verziu Hedvigy Malinovej

 • Svedecké výpovede Anny Sádorovej a Károlyho Presinszkeho, ktorí s poškodenou hovorili bezprostredne po tom, ako po útoku prišla na katedru. Z nich vyplýva, že Hedviga bezprostredne po útoku tvrdila, že bola zbitá, keď telefonovala po maďarsky. V uznesení Okresnej prokuratúry v Nitre pod značkou 1 Pv 807/2006 sa ale konštatuje, že vyšetrovaním bolo zistené, že Hedviga na mobilný telefón ňou udaného telefónneho čísla neprijala žiadny hovor a ani hovor neodoslala. [5]
 • Blúzka bola úplne čistá, pričom Hedviga tvrdila, že ju zvalili do trávy v parku, kde bolo blato. Mala však na sebe oblečené sako a podľa jej advokáta je možné, že spadla na zadnú časť tela. [6]
 • Nápis na blúzke obsahoval gramatickú chybu („Maďari za Dunai“).
  Podľa záverov súdneho znalca neutrpela žiadne pomliaždenie tváre, nosa ani uší, nebola kopnutá do podbruška a nemala ani otras mozgu. [7]
 • Hedviga údajne najprv tvrdila, že ju napadli po tom, čo telefonovala v maďarčine. Výpis od mobilného operátora potvrdil, že v danom čase nebol uskutočnený hovor. Študentka vyhlásila, že si najprv nebola istá, či telefonovala alebo nie. „Trikrát som vypovedala, že neviem, či som telefonovala alebo hovorila osobne. Ja som nikdy netvrdila, že som telefonovala.“ [8] Nakoniec sa s pomocou psychiatra rozpamätala, že ju oslovili maďarskí turisti, ktorí ju oslovili po nemecky a po anglicky a pýtali sa na cestu do Nových Zámkov. Hedviga im cestu vysvetlila po maďarsky, čo malo vyprovokovať útok.
 • Hedviga vypovedala, že jej ukradli doklady. Na druhý deň jej na domácu adresu prišla obálka s dokladmi. Písmo na obálke sa zhoduje s Hedviginým písmom, na lepiacej časti obálky bola nájdená Hedvigina DNA.
 • Hedviga tvrdila, že jej sliny a DNA sa na obálku dostali po tom, čo známka z obálky odpadla, keď ju vyhodila do koša. Hedviga ju potom z koša vybrala a opätovne prilepila. Podľa tvrdení polície známka nebola nikdy odlepená. [9]
 • Je nemožné písať guličkovým perom na blúzku, ktorá je oblečená, úhľadným písmom.
 • Navzdory jej tvrdeniu, že ju kopali do brucha, keď ležala na zemi v blúzke, na blúzke sa našli stopy len po čistiacom prášku a žiadny náznak kopancov.
 • Hedviga 6-krát odmietla rekonštrukciu.
 • Tvrdenia riaditeľa nemocnice majú veľmi vážnu trhlinu, pretože ak mala otras mozgu, ako sa uvádza v lekárskej správe, nikdy sa neprejavili jeho príznaky.
 • Údajný páchateľ mal na čas skutku dôveryhodné alibi. Navyše, keď jeho fotku ukázali Hedvige, neoznačila ho za páchateľa.

Argumenty spochybňujúce verziu polície

 • V prospech Hedviginej verzie vyznievajú fotky zamestnancov školy, ktoré vznikli krátko po tom, čo sa udalosť mala stať a na ktorých je Hedviga zobrazená s krvou na hlave a vo vlasoch. [10] Polícia bezprostredne po ohlásení údajného útoku nevyhotovila fotodokumentáciu prípadu.
 • Súdny znalec Hedvigu spočiatku neprehliadol. Hoci sa minister vnútra vyjadril, že už po dvoch dňoch mal signály o fingovanom útoku, znalec prehliadol Hedvigu až po desiatich dňoch a skonštatoval absenciu poranení, čím sa dostal do rozporu s tvrdeniami ošetrujúcich lekárov. Riaditeľ nitrianskej nemocnice Viktor Žák v deň ohlásenia údajného útoku skonštatoval, že Malinová má pomliaždeniny v oblasti brucha a vnútornej strany stehien.
 • Predseda SMK Béla Bugár prezentoval argument, že existuje popis páchateľov. Podľa niektorých zdrojov sú známe konkrétne osoby, na ktoré sa hodí. Polícia identifikovala podľa popisu jedného z údajných páchateľov.
 • Polícia nevedela predstaviť žiaden motív, ktorý by mal Hedvigu viesť k fingovanému útoku na seba. Verziu o konaní zo strachu zo skúšky vyvrátili samotní predstavitelia školy, podľa ktorých je Hedviga dobrou žiačkou a nikdy zo skúšky „nevyletela“.
 • Samotná Hedviga Malinová prejavila ochotu podrobiť sa výsluchu na detektore lži, ako to vyplýva zo zápisnice z výsluchu 9. 9. 2006: [11] Otázka vyšetrovateľa: Boli by ste ochotná sa podrobiť detektoru lži? Odpoveď: Áno.

pozn: Odkazy sú odkazmi z wikipedie

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?