Krvavá cesta proroka

Autor: Juraj Polacek | 23.8.2012 o 5:30 | (upravené 23.9.2012 o 19:01) Karma článku: 7,94 | Prečítané:  1248x

Pre každého veriaceho je vždy primárnym vzorom, normatívnym etalónom zdroj jeho viery, človek, ktorý je pre neho autoritou. Pre moslimov je takýmto človekom Mohamed, posol Boží. Jeho život a opisy jeho konania tvoria úplný základ formujujúci život každého veriaceho od útleho detstva až do dospelosti.

- Korán je zjavené slovo Božie.

- Príklad činov proroka tvorí záväzné pravidlá pre život veriacich

Pozrime sa však, čo vlastne veriaci nasledujú.

Uvedené úryvky životopisu Mohameda sú citácie z Koránu a čerpáme z najstaršieho životopisného diela Sirat Rasoul Allah, ktoré napísal Ibn Ishaq.

Mohamed dlhých 13rokov kázal v Mekke ale jeho misijná činosť úspešná nebola. Prečo by aj mala byť, keď v podstate to bola len obmena kresťanského "Miluj blížneho svojho". Po príchode do Mediny však Allah vyjavil Mohamedovi nasledovné v súre

2:190  A bojujte na stezce Boží proti těm, kdož bojují proti vám, avšak nečiňte bezpráví, neboť Bůh nemiluje ty, kdož se bezpráví dopouštějí.
2:191. Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je - taková je odměna nevěřících!
2:192. Jestliže však přestanou. . . tedy Bůh věru je odpouštějící, slitovný!
2:193. A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu. Jestliže však přestanou, pak skončete nepřátelství, ale ne proti nespravedlivým.

Tak toto je už novinka, ktorej kočovní beduíni rozumeli  trocha lepšie. naviac sa vo verši 193 definujeme koniec vojny - keď bude všade islam. Ako hovorím, je to pre beduínov príjemné na posluch. A pokračuje ďalej

216. A je vám předepsán také boj, i když je vám nepříjemný.Je však možné, že je vám nepříjemné něco, co je pro vás dobré, a je možné, že milujete něco, co je pro vás špatné; jedině Bůh to zná, zatímco vy to neznáte.

Je to dobrý business, hovorí svojim súkmeňovcom. Zabíjajte na strane Allaha a budete mať hojnosť :

244. Bojujte na stezce Boží a vězte, že Bůh je slyšící, vševědoucí!
245. Kdokoliv dá Bohu půjčku výhodnou, tomu bude vrácena mnohonásobně; Bůh zavírá a otevírá dlaň svou a k Němu budete navráceni.

V životopise sa píše, že Mohamed si nechal pätinu koristi z prepadu karavány (ktorú dokonca prepadli na zakázanom posvätnom mieste) a tento zvyk si jeho nasledovníci ponechali. Vždy pätina koristi pripadla Prorokovi a pre moslimov neplatia žiadne pravidlá keď ide o boj za vec islamu. Samozrejme aj toto mu Allah odobril vo veršoch Koránu - aké príhodné.

V slávnom verši 2:256 sa píše "Nebudiž žádného donucování v náboženství!". Toto však neznamená že netreba viesť vojnu proti neveriacim, len ich netreba násilne konvertovať. Účelom džihádu je dobyť nadvládu, uvaliť džizja, tak ako som popísal v článku a keď poníženie (9:29) a uvalenie do podradného stavu dhimmi nebudú ochotní akceptovať, môžu dobrovoľne konvertovať. Ako píše Sayyíd Qutb (egyptský spisovateľ, jeden z ideológov Moslimského bratstva), účelom džihádu je vytvorenie stabilnej spoločnosti s "islamským sociálnym poriadkom".

Neskôr po bitke u priekopy, Mohamed chválil zabitie svojho nepriateľa  Abu-Jahla, keď mu doniesli jeho odťatú hlavu.

Tento spôsob vedenia misijnej činnosti sa už javí celkom dobre, nasledovníci Allaha a jeho proroka pribúdajú po stovkách a jeho armáda silnie. Po bitke Uhudu, kde Mohamed osobne bojoval a zabíjal došlo k porážke moslimov a tak obvinil ľudí, že v Allaha verili málo a padlých vyhlásil za mučeníkov. "Kdyby naši bratři věděli, co nám Aláh dal, nepolevovali by ve vedení svaté války".

Masaker Banu Kurajza

Aby si vyčistil zázemie rozhodol sa Mohamed zlikvidovať každý náznak odporu. V Medine žil silný židovský kmeň Banu Kurajza. Ústami Sad bin Muada bolo povedané a Mohamedom schválené "Nařizuji zabít muže, rozdělit majetek a zajmout ženy a děti." Mohamed uväznil všetkých ľudí z kmeňa Kurajza, nechal spraviť priekopu a odťať hlavy každému mužovi. Zdroje sa rôznia - od 600 do 900 zmasakrovaných mužov a chlapcov, deti a ženy skončili ako otroci. Mimochodom, odvtedy majú všetci džihádisti mimoriadnu záľubu v pižlikaní hlavy - lebo je to činnosť Allahovi a Mohamedovi milá. Neviem ako Vy, ale mne sa nezdá takáto činnosť ako konanie veľkého humanistu a ochrancu ľudských práv.

Viem si to  živo predstaviť. V priekope sa váľajú stovky mŕtvych tiel bez hláv, prázdny bezduchý pohľad zabitých ľudí sa na Vás umiera z každého smeru, všade strieka krv, dvíha sa zápach posmrtných výlučkov. V teple Arábie sa na mŕtvoly zlietajú mračná hmyzu a do tohto pekla privádzajú ďalšie desiatky odsúdených ľudí, ktorých pod dohľadom láskavého proroka stínajú jedného po druhom. Na to všetko sa pozerajú všetci obyvatelia Mediny. Skúste si zodpovedať sami - odmietnete ponuku na konverziu po takomto divadle?

Takto pokračuje rok za rokom, umierajú stovky, tisícky, neskôr milióny pod mečmi dobyvateľov. Všetko na základe príkladu proroka, ktorý neodpúšťa neveriacim a svojim nepriateľom, ktorého príklad v zabíjaní inšpiruje jeho nasledovníkov. V ďalsích kázaniach a zjaveniach Koránu rozvíja toto posolstvo ďalej aby v poslednej významnej súre pred smrťou tento smer definitívne ukotvil aj slovami Allaha.

 

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na  pošli na vybrali.sme.sk a  stlačte Hlasuj!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súd pustil Ruska na slobodu, dostane elektronický náramok

Rusko je obvinený z objednania vraždy svojej bývalej spoločníčky z Markízy Sylvie Volzovej v roku 1997.

PLUS

Fico drží Kaliňáka aj za cenu, že stranu pochová

Premiér umlčal hlasy, ktoré volali po personálnych zmenách.

SVET

Rádioaktívny mrak prišiel z Uralu. Potvrdili to aj Rusi

Znečistenie izotopom Ru-106 presiahlo normu až tisícnásobne.


Už ste čítali?