Obhajcovia ľudských práv-začnite už hájiť práva cigánskych detí

Autor: Juraj Polacek | 21.8.2012 o 5:00 | (upravené 21.8.2012 o 10:04) Karma článku: 13,20 | Prečítané:  2464x

Dnes som čítal článok o odobratí detí cigánskej rodine v Anglicku a uvedomil som si pokrivený pohľad všetkých naokolo. Začnime konečne hájiť práva cigánskych detí na dôstojný život

Nalistujte si spolu so mnou Dohovor o právach dieťaťa

V sociálne vylúčených spoločenstvách, ktoré sú zložené najčastejšie z cigánskeho etnika, sú porušované niektoré ustanovenie tohto Dohovoru tvoriaceho základ našej legislatívy v tejto oblasti. Píše sa tu

 • V Článku 3 v bode 3 nájdeme formuláciu  - Štáty...zabezpečia...aby inštitúcie, služby a zariadenia zodpovedné za starostlivosť a ochranu detí zodpovedali normám stanoveným kompetentnými úradmi, zvlášt po stránke bezpečnosti a ochrany zdravia, počtu a kvalifikácie personálu, ako aj kompetentného dozoru.

  (Všetky činnosti týkajúce sa dieťaťa musia brať plne do úvahy jeho najlepšie záujmy. Štát musí poskytovať dieťaťu primeranú starostlivosť v prípade, keď ju nemôžu poskytnúť rodičia alebo iné zodpovedné osoby.)
 • Článok 19
  OCHRANA PRED ZNEUŽÍVANÍM A ZANEDBÁVANÍM

  1. Štáty, ktoré sú zmluvnými stranami tohto Dohovoru, musia prijať všetky potrebné zákonodarné, administratívne, sociálne a výchovné opatrenia pre ochranu detí pred akýmkoľvek telesným alebo duševným násilím, urážaním alebo zneužívaním, zanedbávaním alebo nedbalým zaobchádzaním, trýznením alebo vykorisťovaním, vrátane sexuálneho zneužívania počas obdobia, keď sú v starostlivosti jedného alebo oboch rodičov, zákonných zástupcov alebo akýchkoľvek iných osôb.
  2. Takéto ochranné opatrenia musia v prípade nutnosti zahŕňať účinné postupy pre vytváranie sociálnych programov poskytujúcich potrebnú podporu dieťaťu a tým, ktorí sa o dieťa starajú. Týka sa to aj iných foriem prevencie a zisťovania, oznamovania, upozorňovania, vyšetrovania, liečenia a následných opatrení, vzťahujúcich sa na prípady zlého zaobchádzania s deťmi tak, ako je uvedené vyššie, a tiež, v prípade nutnosti, uplatnenie súdnych prostriedkov.

  (Štát musí chrániť dieťa pred všetkými formami zlého zaobchádzania zo strany rodičov alebo iných osôb zodpovedných za výchovu detí a vytvárať vhodné sociálne programy zamerané na prevenciu zneužívania detí a starostlivosť o obete zneužívania a násilia.)
 • Článok 27
  ŽIVOTNÁ ÚROVEŇ
  (Každé dieťa má právo na zabezpečenie životnej úrovne, primeranej jeho telesnému, duševnému, duchovnému, morálnemu a sociálnemu rozvoju. Rodičia majú prvoradú povinnosť zabezpečiť dieťaťu primeranú životnú úroveň. Povinnosťou štátu je zabezpečiť, aby sa táto povinnosť plnila a mohla plniť. Zodpovednosť štátu môže zahrňovať materiálnu pomoc rodičom a ich deťom.)

atď.

V Anglicku sa s našimi Cigánmi nehrali. Prišli tam bez toho aby boli zabezpečení v prvom rade tí, na ktorých záleží - deti. A preto sociálni pracovníci neváhali a deti umiestnili do náhradných rodín. Pýtam sa :

 • prečo naše ľudsko-právne organizácie úplne ignorujú katastrofálny stav detí v slovenských osadách a príbytkoch, ktoré sa ani domovom nazvať nedajú?
 • prečo ignorujú šialené podmienky v ktorých nevinné deti vyrastajú a nedostanú žiadnu šancu na lepší život zodpovedajúci ich reálnym rozumovým schopnostiam?
 • prečo som nepočul ešte ani jeden protest voči neefektívnym sociálnym pracovníkom slovenského  štátu, ktorí nevedia dojednať nápravu a odobrať deti rodičom, zjavne neschopným ich nejakým spôsobom zaopatriť a vychovať.
 • prečo ľudia nekritizujú aj nečinnosť týchto ľudsko-právnych organizácií, ktoré si vybíjajú svoju aktivitu na činnostiach neprinášajúcich žiaden efekt

týchto prečo ma napadá ešte veľa, ale teraz som si uvedomil - nápravu je možné  bez váhanie zjednať len v civilizovanej krajine ako je Anglicko a nie v krajine kde vládnu (Rany) istoty a na čele súdnej moci sedí človek ktorý sa priatelil s hlavou mafie...

Hej, zobuďte sa konečne ľudsko-právne organizácie, nevinné deti trpia.

Organizujte pochody, píšte memorandá, choďte do osád a zisťujte prečo tie deti sú špinavé, podvýživené, často aj nadrogované. Vzornou rodinnou starostlivosťou to nebude ani náhodou!

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na  pošli na vybrali.sme.sk a  stlačte Hlasuj!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?