Biologizácia náboženstva ako súťaž súborov ideí časť IV

Autor: Juraj Polacek | 16.9.2012 o 1:00 | (upravené 26.3.2013 o 4:42) Karma článku: 6,58 | Prečítané:  769x

Viete čo si skutočne myslia, z akých pohnútok a podmienok konajú, resp. majú konať veriaci moslimovia? Ak hovorím o veriacich moslimoch, myslím tých, ktorí sa modlia päť krát denne, denne čítajú korán a doslova sa riadia náboženskými predpismi. Pre moslima to je samozrejme radostné čítanie, ale dôsledky pre okolitú spoločnosť už také radostné nie sú...

Záver miniseriálu o kľúčových komponentov islamu ako súboru ideí

 

Môžeme obdivovať rafinovanosť islamského súboru ideí v abstraktnej intelektuálnej rovine, ale jeho existencia je zároveň desivo reálna. Milióny ľudí sa snažia nasledovať jeho idey doslova. A ich viera v tento súbor ideí je silne podporovaná vedľajšími účinkami práva šaría. Vďaka podriadeniu vlád islamskému právu, môže súbor ideí používať dva silné druhy kontroly: Sociálny dôkaz [čo je princíp, kedy sa správanie väčšiny považuje za správne] ​a autoritu.

V islamskom štáte toto náboženstvo praktizuje každý (inak je zbičovaný, zabitý, alebo platí daň) a nikto ho nesmie kritizovať. Ani medzi priateľmi, ani v médiách. Psychologický dopad musí byť nesmierny. Po troch generáciách bude takmer nemožné, aby moslim žijúci v tomto štáte premýšľal mimo islamu. Kontrola pomocou autority a sociálneho dôkazu je zdrvujúca.

To, že obdivujem genialitu tohto súboru ideí, samozrejme neznamená, že mu fandím. Ako nemuslim som celým srdcom proti. Spomeňte si, že úspech súboru ideí neznamená, že robí ľudí šťasnými alebo zdravými. Úspešnosť znamená len to, že sa dobre šíri.

To isté platí o genetickej informácii. Úspešný gén je ten, ktorý v ďalšej generácii vyrobí najviac vlastných kópií. Genetická informácia uložená v smrtiacom víruse môže spôsobiť smrť a utrpenie miliónov ľudí, ale z hľadiska počtu kópií je vlastne úspešná. Genetická informácia sa nestará o nás ľudí. Nesnaží sa nás urobiť šťastnými. Je chladná a ľahostajne k nášmu utrpeniu.

A tak je to aj s ideami. Súbor ideí pokojne využije a zahodí ľudský život za účelom vlastného rozmnoženia, nedbajúc na bolesť, utrpenie alebo smrť, ktorú spôsobí.

Súbor ideí, dobre zavŕtané do niečej hlavy a podporovaný autoritou, či sociálnym dôkazom, môže ľahko spôsobiť aj to, že sa niekto vyhodí do vzduchu kvôli zabitiu iných. Kvôli tomu, aby sa splnil fantastický cieľ, ktorým je triumf Allaha nasledovaný celosvetovým mierom. (A tiež kvôli tým sedemdesiatich dvoch zmyselným tmavookým kráskam, ktoré splnia všetky jeho priania.)

Islamský súbor ideí je impozantný. Je to sila, s ktorou by sme mali počítať, a nie ju na vlastné riziko ignorovať. Islam už vládne mysliam a životom miliardy a pol ľudí, a je to pritom najmladšie z hlavných náboženstiev.

Ale nemyslím si, že by situácia bola beznádejná. Mnoho moslimov v islamských štátoch sa cíti byť v pasci, a títo ľudia by od islamu odišli, ak by to bolo bezpečné.

Prvá vec ktorú my, v multikultúrnom a tolerantnom Západnom svete musíme urobiť, je pomôcť jeden druhému uvedomiť si, ako mocný súbor ideí nás ohrozuje. Musíme pomôcť svojim priateľom pochopiť, že islamskí nadľudia využijú našu toleranciu a slobodu na to, aby nás o ňu navždy pripravili.

Toto je ideologická vojna, takže idey v hlavách našich ľudí, obyvateľov Západu, sú zatiaľ všetko, čo môžeme ovplyvniť. Aj vy môžete pomôcť obrátiť kormidlo. Nájdite si spôsob, ako odovzdať tieto informácie priateľom nemoslimom. 

Budete šokovaní, ako málo toho vie väčšina ľudí o islame. Aj oni budú šokovaní, až to zistia. Až bude dosť nemoslimov poznať islamskú taktiku, ako je používanie zámienok, alebo klamstiev, budú ľahšie rozpoznávať nebezpečenstvo, a už voči nim nebudeme bezbranní. Ak budeme vedieť viac o zakladateľovi (o tom, v čom ho všetci moslimovia musia napodobňovať) a o cieľoch islamu, naše kolektívne rozhodovanie a činy môžu účinne mariť jeho plány. Naše kolektívne pochopenie reálnej situácie prinesie racionálne zmeny do našich zákonov a opatrení (ako je napr. súčasná imigračná politika).

Ale na vykonanie tejto misie musíte byť trochu zbehlý v islamskom učení. To bude vyžadovať nejaké štúdium. Ja viem, že máte iné veci na práci, a nemôžete tomu obetovať celý pracovný deň . Ale zároveň viem, ako vážna je situácia. Natoľko, že si žiada úsilie aj z vašej strany.

Prečítajte si kritické blogy o islame, prinášajúce v stručnej a zrozumiteľnej forme základné informácie.  Študujte tieto materiály a začnite s tým čím skôr. Potom, čo milióny ľudí bojovali proti tyranii a umierali v boji za práva a slobody, ktorým sa teraz tešíme, sme teraz opäť konfrontovaní so zhubným súborom ideí, ktorý si brúsi zuby na to, aby nás tieto výsady zbavil. A súbor ideí zvaný islam môže reálne uspieť s mrazivou brilantnosťou.

Začnite konať ešte dnes. Učte sa o islame. S každým novým poznatkom, ktorý získate, budete odvážnejší o tejto téme otvorene hovoriť. A otvorene hovoriť je prvá vec, ktorú musíme urobiť, aby sme neprehrali.

 

Podľa The Terrifying Brilliance of Islam

 

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na  pošli na vybrali.sme.sk a potom na Hlasuj!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?