Posledné slová pred výbuchom - teraz som riaditeľka ja!

Autor: Juraj Polacek | 6.9.2012 o 0:40 | (upravené 6.9.2012 o 0:45) Karma článku: 11,71 | Prečítané:  2460x

Asi takto by mohol znieť záznam z atómovej elektrárne po tom, čo dôjde k naplneniu plánov Európskej komisie o povinnom zastúpení žien v riadiacich funkciách - alebo žeby nie?

Eurokomisárka pre občianstvo Viviane RedingEurokomisárka pre občianstvo Viviane Reding

Na úvod sa spýtam :
Majú sa snažiť ženy o konkurenciu, o presadenie sa v konkurenčnom prostredí, dokázať, že si postavenie v rebríčku funkcií zaslúžili? Blbé otázky, však? Dnes už vôbec nediskutujeme o práve a schopnostiach žien, podľa zákonov sme si všetci rovní. Napriek tomu existuje v spoločnosti snaha časti spoločnosti posudzovať ženy na dôležitých postoch len podľa mier 90-60-90 a platinového prelivu, keď sa automaticky predpokladá, že žena je blbá a preto jej treba pomôcť do funkcie...

Je divné, keď si práve toto presadzuje žena, ktorá sa preslávila znižovaním cien roamingov medzi jednotlivými európskymi štátmi, eurokomisárka pre občianstvo Viviane Reding. Dnes som sa dočítal v novinách, že po dvoch rokov vyhrážok chce táto pani na obrázku zaviesť POVINNÚ účasť žien vo výške 40% vo všetkých spoločnostiach, ktoré sú kótované na burze a ktoré chcú mať do činenia niečo so štátom.

Za posledné roky som sa snažil hľadieť na ľudí akí sú, a nie akú mám o nich predstavu. Ja viem, je to ťažké, zvlášť keď vychádzate z nejakých kultúrnych skúseností - či už vlastných, alebo získaných. Tento pohľad je však oslobodzujúci, pretože dáva možnosť vyniknúť každému jedincovi a prejaviť svoje kladné vlastnosti - ale aj tie zlé... Tiež som sa ale naučil, že snaha musí byť obojstranná a plne rovnocenná. Bez ohľadu na to, čím sa stávame vždy treba posudzovať ľudí reálne bez ohľadu na rasu, náboženstvo - alebo pohlavie.

Koncept diskriminácie dehonestuje, ničí a rozbíja snahu o rovnoprávnosť, aj keď tá diskriminácia dostane honosný názov "pozitívna". Je neuveriteľné, že v dnešnej dobe chce nejaký moderný človek zavádzať postupy, ktoré vyplývajú z myšlienky, že povzbudzovaná strana je menejcenná, neschopná a preto ju treba potlačiť správnym úradníckym postupom - t.j. na úkor diskriminovanej časti populácie.

Je naviac šokujúce, že v tomto prípade už nejde o snahu vytvárať tieto blúznivé predstavy za múrmi Europarlamentu. Viviene Reding túži manipulovať a riadiť personálnu politiku (zatiaľ) aj u súkromných spoločností!

Viviene Reding a s ňou celá Európska komisia v plnej nahote predvádza svoju úbohú neschopnosť myslieť slobodne a dokazuje, že bruselská administratíva je v pozícii, ktorú sme sa na Slovensku snažili pre 23 rokmi odložiť na smetisko dejín. Snaha po riadení každého hnutia života jedinca až príliš nápadne pripomína znaky socializmu, práve toho spoločenského systému, ktorý nas priviedol na okraj ekonomickej priepasti

Nemožno sa však diviť, Európska komisia je celá prelezená ľavicovými, až marxistickými ideami (Barroso - bývalý maoista, barónka Ashton - bývalá radikálka s blízkymi vzťahmi ku komunistom apod.) a rodová diskriminácia je jeden z typických prejavov tohto uvažovania

V Európe je problémom obrovského množstva žien potenciálne uzavretie vo väzení islamu pri aplikácii islamského práva šaría, ktoré významovo degraduje ženu na polovičku muža. Namiesto toho aby sa Viviene Reding venovala tomuto zásadnému problému státisícok, možno miliónov žien žijúcich na pôde Európskej Únie, fatálne zlyháva v úplne nesprávnej kauze, ktorá ničomu nepomôže, keďže sa týka len pár tisíc najvyšších podnikateľských miest, zvýši prezamestnanosť vo vedení podnikov, zníži efektivitu a konkurencieschopnosť tým, že sa do vedenia podnikov len kvôli pohlaviu dostanú neprávne osoby a v konečnom dôsledku diskriminuje schopnejších mužov, ktorým sa zabuchnú dvere, lebo mali pri narodení smolu.

Veru, v chorom svete to žijeme...

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na  pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?