Pôjdeš do basy...alebo ako sa Harabinovskí sudcovia recyklujú

Autor: Juraj Polacek | 5.10.2012 o 4:00 | (upravené 5.10.2012 o 5:31) Karma článku: 15,02 | Prečítané:  914x

Ľahli by ste si ešte niekedy pod nôž chirurchovi, ktorý pri plnom vedomí svojho pacienta rozrezal a zabil? Ja si myslím že nie, takýto človek má automaticky zákaz vykonávať prax navždy. A vidíte - pri sudcoch je to "trocha" iné. Zlodej a podvodník Vás kľudne môže súdiť zas.

DÁVID PRED BOJOM SO SAMSONOMDÁVID PRED BOJOM SO SAMSONOMMichelangelo Buonarotti

Niet ine cesty na nápravu Slovenska, jeho morálky  a obnovu občianskej spoločnosti ako vyčistiť Augiášov chliev justície. Ak by som chcel, mohol by som písať denne len o skorumpovaných sudcoch, o prípadoch, kde súčinnosť zločineckej sudcovskej mafie zabezpečuje iným mafiánom v slušivých značkových oblekoch nedotknuteľnosť a praktickú nadvládu na osudmi obyčajných Slovákov. Avšak aj medzi výkalmi sudcovskej morálky sa nájdu také, ktoré zapáchajú obzvlášť odporne a odpudzujú už na prvý pohľad.

Sudcovia nie sú nadľudia, osoby s božskou aureolou nekritizovateľnosti, stojaci mimo práva a nad ním. Sú to ľudia - omylní a chybujúci ako každý z nás. Naviac však dostali do rúk povinnosť rozhodovať o posudzovaní práva a spravodlivosti v našom svete. Z tohto dôvodu oni sami musi byť žiarivým príkladom zákonnosti, nespochybniteľným majákom práva. V prípade, že na svetle šíriacom sa z postu sudcu začnú vznikať škrny, tma nepráva a podmienenej zločinnosti nás uvrhne naspäť do spoločnosti doby kamennej, kde len kyjak známostí a peňazí rozhoduje.

Preto zákonný poklesok sudcu, kriminálny čin musí byť hodnotený obzvlášť prísne a to, za čo bude normálny človek posudzovaný s určitou mierou, u sudcu to musí byť v násobku prísnosti. Úplatok sudcu, ktorý si naviac sám vypýta, je niečo, čo by malo takéhoto človeka diskvalifikovať naveky na výsadu sedieť na stolci posudzovateľa zákonnosti. Avšak Slovensko s jeho morálnym suterénom Harabinovskej justície má iný pohľad.

Sudca Škultéty, ktorý si ešte v roku 2002 vypýtal úplatok 100.000 korún, bol nespochybniteľne prichytený pri čine, usvedčený a súdeny, keď sa vyhrážal že syn podnikateľa bude lízať vo väzení čokoládové horalky, stále sedí na súde - a vynáša rozsudky. Analógia zo začiatku príspevku každému súdnemu človeku jasne hovorí, že ak usvedčený sudca môže súdiť ďalej, potom sa o spravodlivosti v justícii na Slovensku nedá vôbec hovoriť. Na Lovensku vládne právo silnejšieho a obyčajný človek je len handrou v rukách "nadľudí".

Je jedno či ide o cigánsku problematiku, korupciu, nedostatočnú súčinnosť polície, či občiansko-právne spory apod.

Každé upratovanie, každé návrh na zlepšovanie musí začať na súdoch, na požiadavke vymožiteľnosti práva a rovnosti pred zákonom.

 

Ak sa Vám článok páčil kliknite na pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

 

Len pre pripomienku ako to vyzerá keď sa človek, zrejme cítiaci nadradenosť a nepostihnuteľnosť, ocitne medzi ľuďmi, ktorými zvysoka pohŕda.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odhalila kauzu slovenského predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala momentálne najznámejšia slovenská whistleblowerka, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bude padať ďalej

V Prešove bude Smer v najhoršej kondícii.


Už ste čítali?